İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

12.9 inç iPad Pro’nun A9X Çipi ile 9.7 inç iPad Pro’nun A9X Çipi Aynı mı?

Yeni 9.7 inç iPad Pro ile 12.9 inç iPad Pro arasında en büyük fark kesinlikle ilk sadece ekran boyutları gibi durabilir. ancak bazı ince farklılıklar mevcut.

teknik destek

İki iPad Pro modeli arasında Apple herhangi bir fark olmadığını iddia ediyor ve kağıt üzerinde gerçek anlamda kayda değer bir fark yok. Ancak AppleInsider 12.9 inç iPad Pro’da yer alan A9X çipin gücünün biraz daha iyi seviyede olduğunu iddia ediyor.

Apple’ın paylaştığı verilere göre iPad Air 2 ve iPad mini 2 – mini 3’te yer alan A7 çipe göre 9.7 inç iPad Pro’nun A9X çipi 2.4 kat daha hızlı CPU ve 4.3 kat daha hızlı GPU sunuyor. 12.9 inç iPad Pro’nun A9X çipi ile kıyas yapıldığı zaman 12.9 inç iPad Pro’nun 5 kat daha hızlı CPU ve 2.5 kat daha hızlı GPU performansı sunduğu belirtiliyor.

Apple-Cipleri

Yani 12.9 inç iPad Pro modelinin A9X çipinin 9.7 inç iPad Pro’nun A9X çipine göre teknik olarak hafifçe hızlı olduğu açık. Apple daha önce diğer iPad modelleri arasında da benzer uygulama yaptı. Tıpkı iPad Air ve iPad mini 2’de yer alan A7 çipte olduğu gibi. iPad Air’de yer alan A7 çip 1.4 GHz iken iPad mini 2’nin A7 çipi 1.3 GHz.

Bu oldukça küçük bir fark ve hissedilir derecede bir performans farkı yaratmayacağı açık. En azından kullanıcıların bunu bilmesi yerinde olacaktır.

müşteri hizmetleri