Şimdi yükleniyor

iPhone’ a iOS 14 sıfırdan yükleme

iPhone’ a iOS 14 sıfırdan yükleme

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iOS 14 güncellemesi yayınlandı ve hatta hemen arkasından iOS 14.01 çıktı. Büyük beklentileriniz yoksa önemli değişimlerle geldiğini söyleyebiliriz. Yazılım güncellemesi uzun süren iPhone telefonlar için iTunes yardımıyla yapılmasını öneriyoruz.

teknik destek

Kullandığınız iPhone veya iPad cihazınızda herhangi bir sıkıntı yaşadığınız zaman iOS sistemini sıfırdan yükleyebilirsiniz. Yapmanız gereken şey talimatları takip ederek hiçbir adımımı atlamamaktır.

Sıfırdan Kurulum İçin Ön Bilgiler Öncelikle internetten iOS 14 için bir IPSW dosyası indirmeniz gerekir. IPSW indirdikten sonra bunu iTunes ile cihazınıza atmanız gerekir.

  • Cihazınızı kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın
  • Eğer Apple iCloud ID ve şifrenizi unuttuysanız sakın bu işlemleri yapmayın. Yoksa bilgileri girerek cihazınızda aktivasyonu sağlayamazsınız
  • Ayarlar kısmından iClouda girin. iPhone’umu bul seçeneğini kapatın. Bu adımı kesinlikle atlamamanız gerekir
  • iTunes programını bilgisayarınıza kurun ve en son sürümü kullanın
  • İşlemlerinizi yapmadan önce cihazınızı yedeklemeyi sakın unutmayın

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

Sıfırdan iOS 14 kurulum

Cihazınızı DFU moduna almanız gerekir. Bu mod iPhone cihazların yazılım yükleme modudur. Ardından adımları takip edin. Bilgisayarınıza bağladığınız cihazı iTunes tanıdıktan sonra cihazı DFU moduna alın.

Telefon modeliniz eski ise güç düğmesi ve ana ekran düğmesine basılı tutun. Ekran karardıktan sonra sadece ana ekran düğmesi basılı tutun. Telefonunuz yeni model ise güç düğmesi ve ses azaltma tuşlarına basılı tutun. Ekran karardıktan sonra ses azaltma tuşuna basmaya devam edin. iTunes’ta kurtarma modunda bir iPhone bulundu yazısını görmeniz gerekir.

Bilgisayarınıza gelen bu ekranda “Shift” veya “Alt” tuşuna basılı tutarak geri yükle seçeneğini seçin. Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz IPSW dosyasını seçerek yükleme işlemeni bekleyin. Kurulum tamamlanmış olacaktır.

iOS-14-iPSW-3 iPhone' a iOS 14 sıfırdan yükleme
iPhone’ a iOS 14 sıfırdan yükleme
teknik destek