Şimdi yükleniyor

Oyun indirmeyi ve satın almayı engelleme

Oyun indirmeyi ve satın almayı engelleme

Son Güncelleme tarihi 3 Haziran 2021 by Teknoloji Haber

Cep telefonda oyun satın almayı engellemek için çoğu ebeveyn araştırma yapmıştır. Aynı zamanda kullandıkları operatör çağrı merkezinden de yardım istemişlerdir. Tabi önce bir hışımla çıkıştıktan sonra. 🙂

teknik destek

Çocuğunuzun telefonunuzdan oyun oynamasını ve satın almasını engellemek istiyorsanız, öncelikle yüzde yüz kısıtlarsınız diye bir şeyin olmadığını belirtelim. Kontrol sizde olmadığı sürece her zaman bu sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz. Etkisi orta olsa da aklımıza gelenleri sizlerle paylaşacağız.

Satın alınan oyunun ücret iadesi için şikayet edecekler için şimdiden boşa kürek sallamamanızı öneririz. Turkcell olsun ya da Türk Telekom olsun fark etmez, hepsinin söyleyeceği şeyler genelde aynı oluyor. Bizim servisimiz değil özel. İlgili firmayla görüşmeniz gerekiyor. Arıyorsunuz onlarda şu şekilde üyelik yapmışsınız veya almışsınız ancak bir daha olmaması için iptal edebiliriz derler.

Oyun satın alma nasıl engellenir?

Çocuğunuz hem oyun satın alıyor hem de abone oluyorsa öncelikler şunları uygulayınız:

  • Operatörünüzü arayarak mobil ödeme ve varsa farklı ödeme kanallarını devre dışı bıraktırınız.
  • Google ebeveyn denetimleri adlı hizmetten yararlanınız. Bu Google Play ayarlarında yer alıyor. Artık uygulama tarzı bir şeyde vardı.
  • Cihaz kontrol uygulamalarından yararlanınız. Yani ebeveyn uygulaması.
  • Play Store’ deki ödeme yöntemine fake bir ödeme türü ekleyiniz. (Android ve iPhone’ da kullanılabilir)

Kart limitini 1 TL yaptığınız sanal kart ve alışverişe kapalı sanal kart kullanılabilir. İstediğiniz zaman açılan kartı mobil şubeden iptal edebiliyorsunuz. İptal ettikten sonra ödeme bölümünde kalmaya devam eder.

Bunları deneyebilirsiniz. Ama yine diyoruz, kontrolsüz güç, güç değildir.

Oyun-indirmeyi-2 Oyun indirmeyi ve satın almayı engelleme
Oyun satın almayı engelleme
teknik destek