Şimdi yükleniyor

“Assembled in India” İbareli iPhone Modeli Çıktı, Geliyor!

iPhone SE Hindistan

“Assembled in India” İbareli iPhone Modeli Çıktı, Geliyor!

The Indian Express tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre, Hindistan’da yapılan ilk iPhone SE cihazları Bangalore’de ortaya çıkmaya başladı. Site, cihazın arka tarafında “Assembled in China” yerine “Assembled in India” ibaresinin yer aldığı iPhone SE’yi satın almak ise şu süreçte oldukça zor. Çünkü Apple, Hindistan’da henüz sınırlı sayıda iPhone SE’yi üretti henüz test üretimi yapılıyor.

Hindistan’da bir araya getirilen iPhone SE modelleri çoğunlukla Bangalore’da bulunabiliyor ve bunun arkasında Apple’ın montaj tesisinin burada yer alması gösteriliyor. Edinilen bilgilere göre Apple, perakende satış mağazalarına önümüzdeki birkaç hafta içinde ilk sevkiyatlarını gerçekleştirecek.

teknik destek

iPhone SE’nin montajları Apple’ın önemli tedarikçilerinden olan Wistron tarafından yapıldı. Apple’ın Hindistan’da yerli iPhone modeli üretimi yapmasının altında ise Başbakan Narendra Modi’nin “Make in India” girişimi yatıyor. Hindistan hükümeti özellikle Amerika merkezli şirketlerin ülkelerindeki imalat alanlarını genişletmelerini istiyor ve böylece iş imkanlarını artırmayı hedefliyor.

Ne yazık ki Apple’ın yerel imalat hedefleri henüz Hindistan’da iPhone SE fiyatlarına yansımadı. Düşük fiyatlı iPhone SE’lerin Hindistan’a geleceği umudu söz konusu ama fiyatta henüz bir indirim görülemedi. Bangalore yapımı iPhone SE modellerinin Çin’de üretilen diğer modellerle aynı fiyatta olduğu söyleniyor. Hindistan’da bir araya getirilen ve satılan iPhone SE modellerinde böyle bir fiyat indiriminin ne zaman gerçekleşeceği ise belli değil.

teknik destek