İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017’de 32 GB RAM’li Yeni MacBook Gelebilir

Apple’ın en yeni MacBook Pro’yu tanıtması sonrası gözler diğer Mac modellerine çevrilmiş. Güvenilir Apple analisti Kuo’da tam da bu noktada bir giriş yaparak şirketin yeni MacBook serisini 2017 yılında güncelleyeceğini iddia etti ve yeni MacBook için detaylarını da paylaştı.

teknik destek

Analiste göre Apple’ın en yeni MacBook modelinde 32 GB DRAM yer alacak. Yine de burada bir kesit söz konusu. Apple LPDDR 4 veya LPDDR 3 tercig edebilir. Analist bu noktada Apple’ın daha fazla güç verimi için LPDDR 3’ü tercih edeceğini iddia ediyor. Apple böylece yeni nesil MacBook’ta önceki nesile göre %15-25 aralıpında daha az güç tüketimi elde edebilir. Zaten 2H17 LPDDR 3’de maksimum 16 GB RAM kullanılabiliyor. Yani 32 GB RAM’in gelme olasılığı da var gelmeme olasılığıda.

Özellikle maliyeti düşürmek ve daha düşük fiyat politikası ile kullanıcıların karşısına çıkmak adına Apple tercihi yine 16 GB RAM’den yana kullanabilir. Analistin değindiği bir diğer nokta ise yeni MacBook Pro serisinin oldukça yüksek rakamlarda gelmiş olması. Analist Apple’ın ilerleyen zamanlarda fiyatlarda oynama yapmasını öngörüyor. Elbetteki bu oynama bölgelere ve para birimlerine göre değişiklik gösterebilir.

Yine de Apple’ın en estetik görünüme sahip MacBook modellerini daha fazla performans ve daha düşük güç tüketimi ile önümüze getirmesi muhtemel gibi duruyor. Elbetteki şirketin en yeni MacBook’u ne zaman tanıtacağı belirsiz. Bunu bekleyip göreceğiz.

teknik destek