İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018’de OLED Ekranlı Kaç iPhone Tanıtılacak?

KGI analisti Ming-Chi Kuo 2018 yılında iPhone ürün serisini iki OLED modeli (5.8-inç ve 6.5-inç) ve bir LCD modeli (6.1-inç) ile arttıracağını duyurdu.

teknik destek

Bugün ise bir Digitimes analisti Apple‘ın çeşitli ekran panellerini test ettiğini ve yalnızca 6.5 inçlik bir ekranla bu yıl sadece bir tane yeni OLED iPhone tanıtacağını söylüyor.

Raporda kablosuz şarj etme ve 3D Touch özelliği olmayan yeni bir iPhone SE modeli de görünüyor. 2018 yılının ilk yarısında piyasaya çıkması beklenen telefonun adı tahminen iPhone SE 2 olacak.

KGI gelecekteki Apple donanım planlarını öngörmek açısından en iyi Apple analistlerine sahip bir şirket. Ancak sızıntılar söz konusuysa her zaman temkinli olunmalıdır. Genelde KGI Digitimes’tan daha güvenilir bir geçmişe sahip olsa bile temkinli olmalıyız.

Bu raporda Digitimes Apple‘ın henüz nihai kararını vermediğini oldukça güçlü bir biçimde belirtmiş.

Rapor aslında Apple‘ın 2018 için dört farklı iPhone tasarımını test ettiğini söylüyor; 5.8 inç LCD model, 6.1 inç LCD model, 6.1 inç OLED ve 6.4 inç OLED.

Digitimes raporu Apple‘ın iki yeni OLED modeli ve 6.1 inç LCD telefonu ile devam edeceğini iddia ediyor. KGI da aynı iddiaları sunmuştu. Ancak Digitimes hepsinin tanıtılmayacağını söylüyor.

Raporda 2018 serisi iPhone‘larda 5.8 inç LCD, 6.1 inç LCD ve 6.5 inç OLED modeli olacağı belirtiliyor. Bu durumun mantıklı görünüyor çünkü Apple‘ın 2017’de yaptıklarına çok benziyor. LCD ekranlı iki yeni iPhone modeli ve sadece bir tane OLED özellikli iPhone X gelmişti.

Telefon üreticilerinin OLED panel malzemeleri yetersizliği ile yüzleşmeye devam ettiği doğrudur. Apple bu yıl OLED ile iki amiral gemisi iPhone‘u başlatmak için yeterli panel tedariği sağlayamayabilir. Apple‘ın satış rakamları müşteri tercihinin daha büyük ekranlara doğru kaydığını gösterdi; bu karar en azından müşterinin talebine cevap vermede mantıklı olacaktır.

teknik destek