44 Milyon Dolar Karşılığında iPhone 7 Satışlarına İzin Verildi

iphone-7-16-gb

Apple, önümüzdeki üç yıl boyunca Endonezya’da Ar-Ge’ye 44 milyon dolar yatırım yapmayı taahhüt etti. Bu hareketle Cupertino merkezli şirketin ülkedeki iPhone 7 satışına başlamasına izin verilecek.

teknik destek

Endonezya’da yaklaşmakta olan bir yönetmeliğin Ocak 2017’den itibaren uygulanmaya başlanacağını belirtiliyor. Bu yönetmenlik ülkede satılan tüm 4G akıllı telefonların donanım, yazılım veya ülkeye yatır yapma sözü gibi herhangi bir biçimde en az yüzde 30 “yerel içerik” olması şartına bağlı tutuluyor. Bu düzenlemeyi yerine getirmek için Apple, önümüzdeki üç yıl boyunca Ar-Ge’ye 44 milyon dolar yatırım yapacağına söz verdi ve böylece “yerel içerik sertifikası” almayı başardı. Bu, şirketin mevcut ve gelecekteki tüm iPhone’larını satmasını sağlayacak.

İlgili bir kişi konuyla ilgili olarak, “Apple üç yıl içinde Ar-Ge’ye yatırım yapmak için yaklaşık 44 milyon dolar harcama yaptı” dedi ve ekledi “dolayısıyla, 6 milyon rupiah (448 dolar) ve daha yüksek fiyatlı cihazları satabilirler. Bu tüm iPhone’ların satışının yapılabileceği anlamına geliyor.”

IDC’nin en son araştırması, Apple’ın sosyal medyada çok faal olan, yaklaşık 250 milyon insandan oluşan Endonezya pazarında Samsung ve Oppo’yu izlediğini gösteriyor. Her iki şirketin de her biri Endonezya’da “yerel içerik sertifikasyonu” için uygun bir fabrikaya sahip.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.