AirDrop Dock’a Ekleme Yöntemi

AirDrop Dock’a Ekleme Yöntemi

AirDrop sayesinde Mac ve iOS cihazlar arasında hızlı dosya paylaşımı yapabiliyorsunuz. Sunulan en hızlı yöntem olan AirDrop, en kolay hizmet olarak da öne çıkıyor.

teknik destek <

Apple cihazı kullanan kişilerin genelde bilmediği bu muhteşem özellik pek kullanılmıyor. Bu özelliği kullanan sayılı kişiler için Mac’lerde işleri kolaylaştıracak bir bilgiyi aktarmak istiyoruz.

MacBook ve iMac bilgisayarlarda bulunan Dock, sık sık kullandığınız uygulamalara kısa yoldan giriş yapmanızı sağlıyor. AirDrop’u çok fazla kullanan ve özelliklerine hakim olamayanlar için uygulama Dock’a nasıl ekleniyor?

AirDrop Dock’a Ekleme Yöntemi

AirDrop Dock’a Ekleme

  • İlk adım: Finder’ı açıyorsunuz. Finder’ı açmanızın ardından arama kısmından Finder’ı arıyoruz. Aramayı “Bu Mac” sekmesi üzerinden yaptığınızdan emin olun. Aramanın sonucunu Fınder’da bulduktan sonra Finder’a sağ tıklayıp “paket içeriğini göster” seçeneğine tıklıyoruz.
  • İkinci adım: “Contects” klasörüne girip, “Applications” klasörüne giriyorsunuz. Budnan sonra AirDrop’u sürükleyerek Dock’ta yerleştirmek istediğiniz yere koyuyorsunuz. Bu klasörde bulunan diğer uygulamaları da dilerseniz Dock’a yerleştirebilirsiniz.
müşteri hizmetleri