AirPower: Apple’ın Yeni Kablosuz Şarj Aksesuarı

AirPower

Apple, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ın sahip olduğu kablosuz şarj özelliği için geliştirdiği Qi standartına sahip “AirPower” adlı yeni kablosuz şarj aksesuarını 12 Eylül’deki özel etkinliğinde duyurdu.

teknik destek <

Basit, oval biçimli beyaz bir şarj matı olarak tasarlanan AirPower, iPhone X ve iPhone 8’i endüktif olarak şarj edebiliyor. Ayrıca, Apple Watch Series 3 ve yeni AirPods şarj kutusunu da bu şarj matının üzerine koyarak kolayca, kablosuz olarak şarj edebileceksiniz.

Yeni AirPods şarj kutusu, vücudun dış kısmında bulunan yeni bir gösterge ışığı ve kablosuz şarj etme özellikleri haricinde, mevcut şarj kutusuna benzerdir. iPhone X ve iPhone 8’i Apple’ın AirPower şarj matını kullanarak şarj etmenin yanı sıra, Qi tabanlı diğer şarj aksesuarlarını kullanarak da şarj etmek mümkün olacak.

Apple’a göre AirPower şarj pedi, aynı anda birden fazla cihazı destekleyebilen yeni bir şarj standardı kullanıyor. Yeni bir standartı kullanan AirPower şarj istasyonu, bu nedenle hemen piyasaya sunulmayacak.

Apple, AirPower’ı 2018’de piyasaya sunacağını açıkladı ancak özel bir tarih vermedi. Ayrıca AirPower’ın fiyatı ve diğer teknik detayları henüz bilinmiyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.