Ana Ekran Butonu Bozulduğunda iPhone 7 Ekranında Servis Uyarısı Çıkıyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Tam Şarj Olma Süresi Ne

Önceki iPhone’lar aksine iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta dokunsal geri bildirimler veren Taptic Engine teknolojili yeni ana ekran tuşu kullanıldı. Artık ana ekran butonu iPhone’lar için çok daha önemli. Önemli olduğu kadar bozulunca da iPhone’u kullanmak oldukça zahmetli

teknik destek

Apple, iOS 10’da ana ekran butonu arızaları ile ilgili bir çözüm getirmiş. iOS, iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta ana ekran butonu arızası algıladığında butonu tamir ettirmeniz için bir uyarı veriyor. Yani iOS sizi bir servise ihtiyacınız olduğu konusunda bir pop-up penceresi ile uyarıyor.

img_0905

Ülkemizdeki Apple tutkunları henüz yeni yeni cihazlarına kavuştukları için bu konuda bir bildirim almadık. Fakat MacRumors forum üyelerinden ‘iwayne’ iPhone 7’sinde ana ekran butonu arızası yaşadığını ve iPhone ekranında servis ihtiyacı olduğu konusunda uyarı bildirimi aldığını söylüyor.

Böyle bir durumda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kullanılamaz duruma geleceği muhakkak. Çünkü iOS 10’da ekran kilidini açmak için mecburen ana ekran butonunu kullanmak gerekiyor. Siz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta böyle bir uyarı ile karşılaştınız mı ?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.