App Store’da Promosyon Kodu Desteği

itunes-app-store-tl-yeni-fiyat-020414

iOS kullanıcıları için güzel bir haber! Uygulama geliştiriciler oluşturdukları promosyon kodlarını App Store‘da kullanıcılara sunabilecekler. Üstelik bu kodlar hem uygulama hem de uygulama için satın alma işlemlerinde kullanılabilecek.

teknik destek

redeem-promo-code-2

Promosyon kodları ile ilgili geliştiricilerden uzun zamandır böyle bir aksiyon bekleniyordu. Ancak burada Apple şirket politikaları da son derece önemli. Promosyon kodları sayesinde kullanıcılar App Store’da daha rahat bir şekilde uygulama satın alabilecek ve uygulama içerisindeki satın alımlarda bu kodları kullanabilecekler. Ancak bu konuda Apple tarafından alınan kararlar gereğince belirli sınırlandırmalar olduğunu söyleyebiliriz.

 Promosyon Kodları Nasıl Kullanılacak? 

Promosyon kodları ile ilgili daha önce sıkı bir tutum içerisinde olan Apple, bu konudaki yeni tavrıyla şaşırtıyor. Promosyon kodlarının uygulama içerisinde satın alınabilecek öğe ya da hizmetler için kullanılamıyor olması birçok kullanıcı açısından hoşnutsuzluk yaratıyordu. Ancak Apple cephesinden gelen bu haber itibariyle promosyon kodları çok daha avantajlı bir şekilde kullanılabilecek.

itunes-gift-card-redeem-code-center

 

Apple tarafından bu konu ile ilgili alınan sınırlandırmalar da mevcut. Geliştiriciler uygulama içerisinde yer alan her bir satın alma öğesi için maksimum 100 adet promosyon kodu sunabilecek. Ayrıca her uygulama için yalnızca 6 ayda bir olmak üzere maksimum 1000 promosyon kodu verebilecek. Apple tarafından sağlanan bu limitler App Store için varolan imajdan taviz verilmemesi şeklinde değerlendirilebilir.

Promosyon kodları oyun incelemesinde bulunan bireyler için elverişli seçenekler sunuyor. Bu kodlar sayesinde oyunlar ile ilgili inceleme ve test yapan bireyler, oyunlara ücretsiz olarak ulaşabilecek. Bunun yanı sıra oyun içerisinde yer alan satın alma öğelerine de promosyon kodları sayesinde ücretsiz olarak erişebilecek. Bu durum oyunun reklam ve tanıtımı açısından karşılıklı bir avantaj sağlıyor. Apple, promosyon kodları ile ilgili hem App Store kullanıcıları hem de geliştiriciler açısından son derece yerinde bir değişikliğe gidiyor.

müşteri hizmetleri