App Store’daki 32-Bit Uygulamaların Çöküşü!

en-iyi-iphone-uygulamalari

Apple, 2013 yılında, geliştiricilerin iOS App Store’a 64-bit uygulamalar yüklemesine ve 64-bit uygulamaların iOS cihazlarda daha yüksek uygulama performansı ve güvenliği sağlayacağını duyurmasının ardından uygulama mağazasındaki 32-bit uygulamalar geliştiricileri tarafından 64-bite yavaş yavaş yükseltilmeye başladılar.

teknik destek

Elbetteki geliştiricisi tarafından App Store’da eskimeye mahkum bırakılmış olan pek çok 32-bit uygulama halen App Store’da yer alıyor. Bu uygulamalar için ise kötü bir gelecek söz konusu. Çünkü yakında piyasaya çıkacak olan iOS 11 ile 32-bit uygulamalar kullanılamaz hale gelecek.

SensorTower tarafından paylaşılan verilere göre, Apple’ın iOS 10 ile ciddi ciddi tehdit etmeye başladığı ve iOS 11 ile varlığına son vereceği 32-bit uygulamaların App Store’daki sayısının 400.000’lerden 180.000’e düştüğü tahmin ediliyor.

Muhtemelen 100.000’den daha fazla olan 32-bitlik uygulamalar, geliştiricisi tarafından çürümeye terk edildiler ve birkaç yıla kadar App Store’dan silinip gidecekler.

32-Bit Uygulama Kontrolü

iOS 10 yüklü aygıtlarda, Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünde Uygulamalar seçeneği aktif ise bu cihazınızda yüklü olan 32-bitlik uygulama veya uygulamaların varlığının habercisidir. Bu seçeneğe dokunarak 32-bit olan ve gelecekte kullanılamaz hale gelecek olan uygulamaları görüntüleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri