Apple, 2018’de 3 Yeni iPhone Tanıtacak!

iPhone 8

GI Securities analisti Ming-Chi Kuo ve ekibi, Apple’ın önümüzdeki yıl üç yeni iPhone modeli tanıtacağını tahmin ediyor.  Ekibin tahminlerindeki yüksek doğruluğun arkasında Asyalı üretici şirketlerle kurdukları bağlantılar yer alıyor. Şirketin müşterileri için hazırladığı raporlara göre, Apple önümüzdeki yılın ikinci yarısında 5,8 ve 6,5 inç OLED ekranlı iki telefon piyasaya sürecek. Bunların yanı sıra, iPhone X gibi çerçevesiz LCD ekrana ve TrueDepth kameraya sahip 6,1 inç yeni bir modelinde tanıtılacağı belirtiliyor.

teknik destek

2018 Model iPhone’lardan ikisi ileri seviye telefonlar olacak ve yüksek fiyat etiketlerine sahip olarak karşımıza çıkacak. Üçüncü ve orta seviye olan telefon ise 649 dolar ile 749 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olarak gelecek. iPhone X ile beraber Face ID’ye gösterilen ilgi, yeni telefonların iPhone X’in öne çıkan özelliklerine sahip olmasında önemli rol oynuyor. Apple’ın 2018 Amiral gemileri olacak iPhone’ların her ikisinde de çerçevesiz ekran ve yüz tanıma sistemi Face ID yer alacak.

Ayrıca Kuo, orta seviye olarak piyasaya sürülecek cihazın da yüz tanıma sistemine sahip olacağını belirtiyor. 6,2 inçlik bu akıllı telefonun çerçevesiz LCD ekranı, diğer telefonlardaki OLED ekrandan daha düşük çözünürlük sunacak. En az 649 dolar fiyatla satılacağı belirtilen bu telefon için, 999 dolarlık iPhone X’in uygun fiyata sahip olan kardeşi diyebiliriz.

Analistler, Apple’ın giderek artan taleplere yanıt vermek için 2018’de 120 milyon yeni iPhone üretmeyi planladığını belirtiyor.

müşteri hizmetleri