Apple A12 İşlemcisiyle Adını Duyuracak

a12kapak

Apple A12 İşlemcisiyle Adını Duyuracak

teknik destek <

Apple, yeni yaptığı çalışmalarla beraber A12 adında bir işlemciyle gelmeye çalışacak. Yeni işlemci, artık Apple telefonlarına güç verecek ve A11 Bionic işlemciden de 20 kat daha fazla performans sağlayacak. Peki A12 işlemci nedir, ne zaman çıkacak ve özellikleri nasıl olacak?

A12 İşlemci Dünyada İlk Olacak

A12 işlemci, dünyanın ilk 7 nm işlemcisi unvanına sahip olacak. A11 Bionic işlemcisini neredeyse tüm cihazlarında uygulayan ve işleme sokan Apple, yeni iPhone X ve iPhone 9 modellerinde A12 işlemcisine yer verecek. A12 işlemcisi yüzde 20 oranında daha fazla hız sağlayacak ve yüzde 40 oranında da daha az güç tüketimine sahip olacak.

a121

TSMC firması, A12 işlemci üretimine hazır bir konumda olduğu için Apple ile TSMC arasında sözleşme yapılacak. Yapılacak olan sözleşmeyle beraber ortak çalışma planı oluşturulacak ve dev ikili A12 işlemcisine başlayabilmek için ellerinden geleni yapacak.

A13 için Samsung ile Çalışılacak

Apple, Samsung’un biraz daha hızlı çalıştığının farkına varmış durumda. Bu nedenle firma TSMC ile A12 işlemcisinin tamamladıktan sonra, sırada A13 işlemcisini hedef olarak görecek. A13 işlemcisi için de büyük oranla Samsung şirketiyle anlaşılacak ve çalışmalara hızlı bir şekilde başlanacak.

TSMC için Büyük Avantaj Olacak

Apple ile dünyanın ilk 7nm işlemcisi üzerinde çalışacak olan TSMC, böyle bir çalışmayla kasasını büyük oranda doldurabilecek. Ayrıca bu adım, büyük gelişmelere sebep olacağı için TSMC hem kendi reklamını yapmış olacak, hem de dünyada eşi benzeri olmayan yeni bir işlemcinin yapımında en büyük rolü üstlenecek.

a122

Eğer çalışmalar sorunsuz bir şekilde ilerlerse ve iki şirket de amaçlarına ulaşırsa, ilerleyen dönemlerdeki tüm cihazlarda 7nm A12 işlemcisi kullanılacağını tahmin edebiliriz.

müşteri hizmetleri