Apple AirPort Ailesinin Fişini Çekti

apple-airport

Apple’ın bir zamanlar çok sevilen ürünlerinden birisi olan AirPort ağ yönlendircisi ailesinin üretimi sonlandırıldı. Apple’ın açıklamasına göre AirPort Express, AirPort Extreme ve AirPort Time Capsule cihazlarının üretimi sonlandırıldı.

teknik destek

Stokların tüketilmesinin ardından ürünlerin satışının da sonlandırılacağını açıklayan Apple AirPort ailesine güncellemelerin bir süre daha devam edeceğini belirtti. Oldukça küçük bir tasarıma sahip olan Apple’ın AirPort ailesinden AirPort Express ile eşzamanlı çift bant 802.11n Wi-Fi desteğine sahip bir yönlendirici olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Kullanıcılar AirPort Express ile birlikte kablosuz ağların iPhone, iPad, iPod Touch, Mac ya da bilgisayarlarla kolay ve hızlı bir şekilde ayarlanmasını sağlıyordu.

Time Capsule İle Zahmetsiz Otomatik Yedekleme!

Apple’ın AirPort ürünlerinden en beğenileni ise hiç şüphesiz Time Capsule olmuştu. Kullanıcılar iOS ve Mac cihazlarını otomatik olarak Time Capsule’lerine yedekleyebiliyor ve geri dönmek istedikleri yedeği dakikasına kadar belirleyebiliyordu. Şimdilik Apple Store’larda satışına devam edilen Apple’ın AirPort ailesinin ne zamana kadar güncellenmeye devam edeceği ise bilinmiyor.

müşteri hizmetleri