İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Apple Car’ın Bataryası için Güney Kore Firmasından Destek Alıyor

Apple’ın ser verip sır vermediği, üst derecede gizli tuttuğu elektrikli otomobil projesi için arada sızıntılar geliyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın otomobil projesi “Project Titan” kodlu otomobili için batarya konusunda bir sızıntı geldi.

teknik destek

ETNews’in raporuna göre, Apple Güney Kore’de küçük bir şirketten elektrikli otomobili için destek almaya hazırlanıyor. Şirketin batarya konusunda yaklaşık 20 çalışanı Apple Car için batarya geliştirmek üzere çalışma yapacaklar.

Apple şirketin aldığı batarya patentleri gibi bir batarya teknolojisi geliştirme hedefinde olduğu belirtiliyor. Şirket silindirik lityum-iyon bataryalar üretiyor ve Apple’da buna benzer batarya geliştirmek istiyor.

Apple’ın Güney Koreli şirketin batarya teknolojisine olan ilgisi ise bataryaların içinde meydana gelen kimyasal reaksiyonlardan oluşan ısının, özel hava akımı ve soğutma merkezi ile sıfıra indirgemesinden kaynaklanıyor. Ayrıca bu batarya teknolojisinde üretilen bataryalar yüksek üretim açısından avantajlılar. Bu alanı kullanarak bataryaların kapasitesini genişletmek ve tasarımını şekillendirmek son derece kolay oluyor.

Görünüşe göre Güney Koreli şirket yakın zamanda bir gizlilik anlaşması imzalamış olacak ki kesinlikle konuyla ilgili bir açıklama yapılmıyor.

teknik destek