Apple, Bazı MacBook Pro ve MacBook Air Modellerini Satıştan Kaldırılmış Ürünler Listesine Eklemeye Hazırlanıyor!

17 inç MacBook Pro

Apple, yakında MacBook Air – 2011 Ortası ve MacBook Pro – 2011 Sonu modellerini satıştan kaldırılmış ürünler listesine eklemeye hazırlanıyor. Bu, her iki modelin de 30 Haziran’dan itibaren Apple Store’larda resmi onarımlar için kabul edilmeyeceği anlamına geliyor.

teknik destek

9to5Mac’e göre, Apple bu iki Mac modelini de klasik ve satıştan kaldırılmış ürünler listesine eklemek üzere. 5 yıldan uzun, 7 yıldan kısa süredir üretilmeyen ürünler klasik olarak adlandırılırken, 7 yıldan uzun bir süredir üretilmeyen ürünler ise satıştan kaldırılmış ürünler olarak adlandırılıyor. Türkiye ve Kaliforniya’da yasalar gereği klasik ürünler için servis desteği ve parça temini yapılmaya devam ediliyor. Satıştan kaldırılan ürünler için ise tüm dünyada servis ve donanım desteği son buluyor.

Ayrıca Apple’ın en sonki 17 inçlik MacBook Pro’yu (2009 Ortası)  eskimiş ürünler listesine dahil etmeyi planladığı belirtiliyor.

Şirketin, geniş tasarım formlu dizüstü bilgisayarları, ilk olarak 3299 dolara 1GHz işlemci, 512MB RAM ve 60GB sabit disk özellikli 17 inç G4 Powerbook’un piyasaya sürülmesiyle 2003 yılında ortaya çıktı. 17 inçlik MacBook Pro, Nisan 2006 ile Haziran 2012 yılları arasında Apple’ın dizüstü serisinin bir parçası oldu. Apple, 17 inç MacBook Pro modeline yönelik son güncellemesini yekpare gövdeli varyantı olan Ocak 2009’da verdi.

Satıştan kaldırılmış ürünler yapılandırması Apple’ın rutin bir uygulamasının bir parçası ki iPhone 3GS ve birinci nesil 802.11n AirPort Express de listeye eklenecek. Şirket, bu ayın başlarında polikarbon gövdeye sahip MacBook ve 2009 Ortası MacBook Pro modellerini de satıştan kaldırılmış ürünler listesine eklemişti.

Apple’ın klasik ve satıştan kaldırılmış ürünler listesine buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

müşteri hizmetleri