Apple CarPlay Otomobil Üreticilerinin Satışlarına Destek Oluyor

apple-carplay

Apple’ın 2013 yılında duyurduğu araç içi sistemi olan CarPlay’in araba üreticileri tarafından kullanımı arttıkça ilginç detaylar ortaya çıkmaya başladı.

teknik destek <

Geçtiğimiz Mart ayında Cupertino merkezli şirket resmi olarak tüm dünyada başlatılan CarPlay genişletme programından bu yana pek çok otomobil üretici CarPlay desteğini araçlarına vermeye başladılar. Yakın gelecekte ki muhtemelen 2-3 yıl içerisinde tüm otomobil üreticilerin CarPlay desteğini araçlarına getirmesi bekleniyor.

General Motors başta Mercedes, Honda, Volkswagen olmak üzere pek çok CarPlay desteğini araçlarına getiren firmalardan birkaçını oluşturuyorlar. Ancak General Motors bu konuda ayrı bir yere sahip. İlk defa araç satışlarında CarPlay’in faydasına değinen ilk otomobil üreticisi olmuş durumda.

Şirket içinden edinilen bilgiye göre sırf CarPlay desteği var diye 14 adet araç içi sistemi CarPlay olan Chevrolet Corvette Z06 siparişi verildi.

Raporda kullanıcıların araç içi sistemi olarak Apple’ın gelişmiş araç içi sistemi CarPlay’den yana tercihlerini kullandıkları belirtiliyor. Hal böyle olunca CarPlay’in çok kısa süre içerisinde daha popüler hale gelmesi ve pek çok üreticinin CarPlay desteğini daha geniş modellerinde sunması bekleniyor.

müşteri hizmetleri