Apple Elektrikli Otomobili için Şarj Altyapısı Üzerinde Çalışıyor

Apple-Car

Apple’ın elektrikli otomobil projesi için söylentiler dur durak bilmiyor. Neredeyse her ay bir şekilde gündeme gelen ve sadece söylentilerden ibaret olan Apple Car için bugün de kritik bir noktada söylenti ortaya atıldı.

teknik destek <

Reuters’da yayınlanan bir raporda Apple’ın elektrikli araçlar için şarj istasyonları sağlayan farklı firmalarla görüşmeler yaptığı iddia ediliyor. Apple’ın bu görüşmelerle firmaların kendi şarj istasyonlarına kullandıkları teknoloji tipini belirlemeye odaklandığı öne sürülüyor. Firmalar Apple’ın yakın zamanda kendilerine rakip olabileceklerinin farkında olduklarını ve bu sebeple Apple’a bilgi sağlamakta pek istekli olmadıklarını söylüyorlar.

Raporda ayrıca görüşmelerle Apple’ın sadece şarj istasyonları üzerinde durmadığı belirtiliyor. Yani şirketin eğilim kapsamı oldukça geniş. Görüşmelerin doğrulanması söz konusu değil. Zaten Apple projesini oldukça gizli bir şekilde yürütüyor. Yine de EVgo adında bir şirketin başkanı Apple’ın sektörün bugünü ve yarını üzerinde görüşmeler yaptığını söylemesi raporda geçiyor.

Raporda, Apple’ın elektrikli arabaların şarj konusunda uzmanlaşmış mühendisleri işe dahil ettiği bu noktada BMW, Google ve diğer şirketlerin başı çektiği de geçiyor.

Apple’ın araba projesi halen gayri resmi iken kod adının Project Titan olarak geçmesi ve proje üzerinde çalıştığının belirtilmesi artık konunun açıktan açıktan ciddiyetini ortaya koyuyor. Hatta şirketin hedefinin 2020 olduğunada inanılıyor.

müşteri hizmetleri