İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple eş cinsel temalı reklam filmi çekti

Apple markasını her kültüre tanıtmak ve dünyanın büyük bir kısmında satışlarını arttırmak istiyor. Bunun içinde reklam çalışmalarına hız vermeye devam ediyor. Apple’ın amacı iPhone X’i küresel olarak pazarlamak ve satışları arttırmak. Bu yüzden de her yöreye herkese sempatik gelmek istiyor. Bunun en son örneği ise reklam filminde gördük. Apple eş cinsel  temalı reklam filmi ile gerçekten ilginç bir atak yaptı.

Avustralya’da kısa süre önce eşcinsel evlilik yasal hale geldi. Eşcinsellik ve eşcinsel evliliği hükümetler ve insanlar tarafından uzunca süredir tartışılıyor. Avustralya’da ise bu konu 2017’nin son aylarından itibaren tartışılıyor. Artık Avustralya’da iki hem cins evlenebilir. Bazı toplumlar bunu kabul etmek istemese de Avustralya için artık yasa haline geldi. Apple aslında her zaman böyle soru işareti bırakan atılımlar yapmıyor. Çekilen reklam filminin iPhoneX ile çekildiğini biliyoruz. Bunun yanı sıra Apple Ceso’su olan Tim Cook’da bir eş cinsel ve buda bir etmen olabilir.

Apple eş cinsel temalı reklam filmi

Teknik olarak bakıldığı zaman hala böyle tartışmalı ve çoğu toplumun kabullenmekte zorlandığı bir konuyu reklamla ifade etmek de risk oluşturuyor. Ancak Apple bunu göze alarak, oyunun kurallarını biraz değiştirme hevesinde. Diğer taraftan bu hassasiyetinin nedeni, CEO’su Tim Cook’un da bir eşcinsel olması ve bunu kamuoyundan gizlememesi olabilir.

Reklam filmini aşağıda izleyebilirsiniz. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorum kısmına yazmayı unutmayın.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=VjlNKiH1iBk