Apple Freelance Çalışanlar Arıyor

apple çalışan arıyor

Müşteri hizmetleri konumunda çalışmak üzere freelance yani evden çalışacak kişiler arayan Apple, başvuruları bekliyor.

Son haftalarda çok sıkıntılı zamanlar geçiren Apple hala dünyanın en zengin firmaları arasında kalmaya devam ediyor. Çalışanlarına tanıdığı ayrıcalıklar ve fırsatlarla herkesin çalışmak isteyebileceği bir şirket Apple.

teknik destek

Son günlerde ABD medyasında çıkan haberler ile Apple, evden çalışacak kişiler arıyor. Evden çalışmak isteyenler müşterilerin sorularını yanıtlamak için görevlendirilecek. Böyle bir girişim ile Apple’ın müşteri hizmetleri oldukça güçlü bir konuma gelebilir.

Fikir ve çalışılacak pozisyon güzel fakat böylesine büyük bir şirkette çalışmak tahmin ettiğiniz gibi kolay bir şey değil. Apple şirketinin bünyesinde çalışmak üzere başvuru yapan kişilere bir kaç soru soruyor. Sorulardan bazılarını aşağıya ekliyoruz;

  1. Seni buraya ne getirdi? (Herkese sorulan bir soru)
  2. Modemin ne işe yaradığını küçük bir çocuğa anlatır gibi anlatır mısın?
  3. 2 yumurtayı kırmadan en yüksek kata nasıl bir yol izleyerek çıkardın?
  4. Kendini anlatır mısın?
  5. Zeki misin?
  6. Yaratıcı mısın? Örnek verebilir misin?
  7. Hayatının son 4 yılında en iyi ve en kötü ne yaşadın?
  8. Gelecek 5 yıl içerisinde ne yapmak istiyorsun?
  9. 3 kutu var. Birinde elma, birinde portakal, sonuncusunda ise hem elma hem de portakal bulunuyor. Kutuların etiketi değiştirilmiş. Yalnızca birini açıp bakarak diğer etiketleri nasıl düzeltirsin?
  10. 20 dakikadır bekleyen çok sinirli bir müşteri ile karşı karşıyasın. Müşteri sizi Microsotf PC almakla tehdit ediyor, bu problemi nasıl çözersin?

Sorulardan 10 tanesi bu şekildeydi. Elbetteki aynı soruları soracak halleri yok. Apple gibi bir şirkette çalışma hayali kuran kişilerin bu tip soruları cevaplaması gerekiyor. Siz bu sorulara ne cevap verirdiniz?

müşteri hizmetleri

İnternet ve teknoloji delisi bir kişilik. Teknoloji haberleri yazmaktan zevk alan biri.