İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Haritalar, bisiklet kiralama noktalarını gösterecek

Apple, harita uygulamasına gelen yeni güncellemeyle birlikte bisiklet kiralama noktaları artık gösterilecek. Hizmet, şimdilik Türkiye’de Konya ve Seferihisar’da aktif olarak kullanılmakta.

Akıllı telefon sahipleri ve diğer teknolojik ürün kullanıcıları, herhangi bir adresi veya AVM’leri bulmak için navigasyon uygulamalarını kullanmakta. Bu konuda öncü olan Apple Haritalar olurken, uygulama kendine yeni bir özellik daha ekledi.

Apple Haritalar, bisiklet kiralama noktalarını gösterecek

Bisiklet Kiralama Artık Çok Kolay!

Apple, ulaşım konusunda veri sunan Ito World ile el sıkışarak navigasyon uygulaması Apple Haritalar’a bisiklet kiralama verilerini getirdi. Bu bakımdan 36 farklı ülkede 175 farklı şehir için bisiklet kiralama özelliği kullanılacak.

Türkiye’de Konya’daki Nextbike ve Seferihisar’daki Karbis bisiklet kiralama servislerini destekleyen Apple Haritalar, şimdilik kaç bisiklet veya boş bisiklet sayısını göstermiyor. Ancak adres ve iletişim numaralarını sunuyor.

Apple kendi verilerini derlemek ve kullanıcılardan veri toplamak yerine, Ito World ile veri anlaşması yaparak çok daha sağlıklı ve hızlı bir özellik sunmuş oluyor.