Apple Hisseleri 2 Günde Eridi!

apple-hisseleri-2-gunde-eridi

Amerikan teknoloji devi Apple’ın hisseleri sadece 2 günde yüzde 7’lik bir düşüş göstererek adeta eridi. 

teknik destek <

iPhone satışlarını arttırmaya başlayan Apple önümüzdeki aylarda düzenleyeceği WWDC 2018 etkinliğinin hazırlıklarına devam ederken borsadan gelen haber Apple’da şok etkisi yarattı. Çarşamba günü 177.84 dolardan işlem gören New York Borsası’ndaki Apple hisselerinde perşembe günü önemli bir düşüş yaşandı. 

Perşembe günü yüzde 2.8 oranında hisse değerlerinde düşüş yaşayan Apple sonrasında Cuma gününü de yüzde 4.1’lik bir değer kaybıyla kapattı. Apple hisselerinin sadece son iki günde yaşadığı değer kaybı ise yüzde 6.9 oldu. Son iki günde yaşadığı değer kayıplarının ardından Apple 63.3 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı ve toplam değeri 928.7 milyar dolardan 865.4 milyar dolara geriledi. 

Apple Tedarikçisinin Açıklamasının Ardından Apple Eridi!

Apple’ın yaşadığı bu hisse değeri kaybıyla ilgili olarak yorum yapan uzmanlar Apple’ın en önemli parça tedarikçilerinden birisi olan Tayvanlı Taiwan Semiconductor Manifacturing Company firmasının açıklamasına dikkat çekiyor. TSM yaptığı açıklamada mobil sektörden gelen çip taleplerinin zayıf olduğunu dile getirmişti. 

Apple Analistine Göre iPhone X Apple İçin Öldü

Akıllı telefon firmalarından gelen zayıf çip taleplerinin akıllı telefonların artık kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmediği için yaşandığı biliniyor. TSMC’nin açıklamanın ardından yatırımcıların Apple’a karşı tutum almalarıyla birlikte Apple’ın değer kaybettiği düşünülüyor. 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.