İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iOS 9.1’den iOS 9.0.2’ye Dönüşü Engelledi

Apple iOS 9.1’in final sürümünü geçtiğimiz hafta yayımladı. Ve bugün itibari ile iOS 9.1’den iOS 9.0.2’ye dönüş yolu Apple tarafından engellenmiş durumda. iOS 9.1’in yayımlandığı ilk zamandan bugüne kadar iOS 9.0.2’ye geri dönüşe Apple müsade ediyordu. Artık bunun mümkün olmadığını belirtelim.

teknik destek

Apple’ın bu yaptığı aslında şirket için normal bir uygulama. iOS 9.0.2’den sonra yayımlanan iOS 9.1 sürümü şimdiye kadar herhangi bir sorunu ile gündeme gelmediği ve istikrarlı olduğu için Apple iOS 9.1’i sabit kılmak için engelleme yolunu seçmiş durumda.

Tabi ki Apple’ın bunu yapmasının bir diğer nedeni ise iOS 9.0.2’nin jailbreak sürümünü de engellemek. Pangu iki hafta önce iOS 9, iOS 9.0.1 ve iOS 9.0.2 için jailbreak sürümlerini yayımladı. Apple her zaman jailbreak ile mücadele halinde ve bu sebeple eski sürüme geri dönüşü engelledi.

iOS 9.1’le birlikte 150’den fazla yeni emoji dahil olmak üzere önemli geliştirmeler ve iyileştirmeler geldi. Yeni duvar kağıtları ve iPhone 6s / 6s Plus kullanıcıları için Live Photo iyileştirmeleri de geldi.

Şimdi Apple iOS 9.1’in final sürümünü yayımlaması ile iOS 9.0.2’ye geri dönüşü engellemiş ve odağını iOS 9.2’ye kaydırmış durumda.

müşteri hizmetleri