Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 6 ve Sonraki Modeller için İndirimli Pil Değişim Hizmetini Başlattı!

iPhone Pil Değişimi

Apple, iPhone 6 ve Sonraki Modeller için İndirimli Pil Değişim Hizmetini Başlattı!

Son Güncelleme tarihi 30 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple bugün, iPhone 6 ve sonraki modeller için indirimli pil değişim hizmetini başlattı. ABD’de 79 dolar olan garanti dışı pil değişim ücreti 29 dolara düşürüldü. Apple Türkiye, 319 TL olan garanti dışı pil değişim ücretinin indirimle birlikte 129 TL’ye düştüğünü açıkladı.

teknik destek

Apple kısa süre önce, Ocak ayı sonlarına doğru daha ucuz pil değişimi yapacağını duyurmuştu. Acil pil değişimine ihtiyacı olan müşteriler için indirimli pil değişim hizmetinin öne alındığı belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:

Yakın zaman önce Apple, iPhone’ların pilinin sağlık durumuna göre cihazlarının performansını düşürdüğünü kabul etmesi büyük tepkiye yol açmıştı. Kimi kesime göre şirket bunu yapmasının tek bir nedeni var o da insanların yeni iPhone’a almaya yönlendirmek. Apple, resmi açıklamasında bu tip iddiaları reddedilirken, iPhone’larda karşılaşılan beklenmedik kapanma sorununun oluşmaması ve cihazlarının daha uzun soluklu kalması için bunu yaptıklarını özellikle vurguluyor.

Apple’ın iOS güncellemeleri ile pilin sağlığını kontrol eden uygulamasının adı ise güç yönetimi özelliği olarak isimlendiriyor. Bu güç yönetim özelliği, pilin durumuna bakarak sağlıklı veya sağlıksız olduğunun tespitini yapıyor ve buna göre işlemci performansına müdehale ediyor. İşlemci performansına müdehale edilmesi durumunda ise performansta düşüş meydana geliyor. Performansın düşürülmesi işlemcinin yüksek güç tüketiminin önüne geçiyor ve böylece iPhone’larda görülen beklenmedik kapanma sorununun önüne geçilmiş oluyor. Cihazın normal performansına geri dönebilmesi için ise pilinin değiştirilmesi gerekiyor.

Bu noktada Apple, müşterilerinin sorununa çözüm olması için pil değişim hizmetinde yüzde 50’ye varan indirimi yaptı. Bu şekilde en azından 2018 yılının sonuna kadar iPhone 6 ve sonraki modeller için oldukça uygun fiyatlı pil değişim hizmeti sunulacak.

teknik destek

13 yorum

comments user
salih

apple yetkili servisi lydia da pil değişim programının başlamadıgını söylüyor. nerde yapcaz pil değişimini?

comments user
Ufuk Zengin

sony den kral telefonu kimse yapamıyor

comments user
Mustafa

Garanti kapsamında ücretsiz falan değil. Dün gittik apple a bataryam anormal düşüş yapıyor birden 4-5 % düşüyor adam bataryanız normal diyor. Adamı salak yerine koyuyorlar

  comments user
  Ömer Ergin

  Pilinizin garanti kapsamında değerlendirilme sınırı 500’lük şarj döngüsüdür. 2 sene içinde 500’lük şarj döngü sınırını tamamlamışsanız pil değişimi ücretsiz yapılmayacaktır.

   comments user
   oguzhan

   bu tamamen mit. AppleStore da çalıştım bizzat pil sağlığı %80in altındaysa garanti varsa değiştirilir.

comments user
Yekta Fırtına

Maalesef ki ufak bir durumu düzeltmek isterim. Bu 129₺ ücretle değişim 5s, 5 ve önceki modelleri de kapsıyor açıklamada da yazıyor hatta.

Yavaşlatma işlemi sadece 6 sonrasında yapılmaya başlandı dediler.

comments user
Ali Ardalı

Arama geldiğinde 4-5 saniye sonra ekranda gösteriyor inanın telefondan soğudum androide geçicem Allah aşkına bi çözüm bulun yoksa satıcam tlf

comments user
Talay Doğan

Allah razı olsun. Hem suçlu hem de güçlü. Ne diyebilirizki.

comments user
Ferdi Coşkun

Garanti kapsamında ücretsiz olmuyor mu pil değişimi

  comments user
  AppleFoni

  Garanti kapsamında ücretsiz.

comments user
Sadık Umut Sunay

Apple Türkiye sitesinde pil değişim ücreti halen 319 tl görünüyor

  comments user
  AppleFoni

  Sayfa henüz güncellenmemiş Sadık.

Yorumlar kapalı.