İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iPhone 7 Lansmanı Öncesi Siparişlerini Arttırdı

Apple’ın bu ay içerisinde, 7 Eylül Çarşamba günü saat 20:00’da gerçekleştireceği iPhone 7 ve iPhone 7 Plus lansmanı öncesi son hazırlıklarını yaptığı bilgisi gelmeye devam ediyor. Şirket tedarikçilerinden parça ve bileşenlerinin üretimini %10 oranında arttırmalarını istediği söyleniyor.

teknik destek

Tayvanlı Apple’ın tedarikçilerinden elde edilen verilere göre, şirket iPhone’ları için yedek parça talebinde olumlu artışlara gitmiş durumda. Apple’ın 2016 yılının ikinci yarısında cihaz sevkiyatlarının düşmesi ile tedarikçilerinden parça üretimini düşürmelerini talep ettiği daha önce konuşulmuştu. Tüm bunlara karşın yılın bu zamanında şirketin iPhone 7’den ümit olduğu görülüyor. Tabi bunda Samsung Galaxy Note 7’lerin geri çağrılması da etkili. Teknoloji meraklılarının Note 7’de yaşanan sıkıntıdan ötürü iPhone 7 Plus’a yönelecekleri düşünülüyor.

Son aylarda düşen iPhone 6/6s siparişleri öncesi bu haberin yatırımcılar adına umut verici olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın 7 ve 7 Plus ile çıtayı yükseltmeyi öngördüğü bir durum söz konusu.

Apple’ın iPhone 7 tanıtım etkinliğini 7 Eylül Çarşamba günü, Türkiye saati ile 20:00’dan itibaren canlı anlatım hizmetimiz ile naklen takip edebileceksiniz. iPhone 7 Tanıtım Etkinliği Canlı Anlatım sayfamızı şimdiden favorilerinize eklemeyi unutmayın!

müşteri hizmetleri