Apple, James Bond Filminin Dağıtım Haklarını Satın Almak İstiyor

James Bond Apple

Online servislerin güçlü desteği ile orijinal televizyon ve film içeriklerine olan ilgi giderek artıyor. Durum böyle olunca teknoloji devleri pek çok ünlü yapımın peşine düştüler ve tam da bu noktada Apple’ın James Bond filminin dağıtım haklarını satın almaya çalıştığı iddiası ortaya çıktı. Warner Bros’un filmin dağıtım hakkını satın almaya daha yakın olduğu söyleniyor ancak Apple ve diğer teknoloji şirketi Amazon’un filmin dağıtım haklarını satın almak için sıkı takipte oldukları belirtiliyor.

teknik destek

Sony’nin film için dağıtım hakkı 2015’teki Spectre adlı James Bond’un en yeni serinin piyasaya sürülmesi ile sona erdi; bu da filmin dağıtım haklarının peşine birçok stüdyonun ve şirketin düşmesine yol açtı. Anlaşmaya yakın olan kaynaklar, kendi akış hizmetini Apple ve Amazon’un hizmetlerini güçlendirmek için Warner Bros’u aradan çekmek için istekli olduklarını söylüyor. Bu şirketlerin yanı sıra Universal ve Fox da şu anda filmin dağıtım haklarını kullanıyor.

Herhangi anlaşma olması durumunda, geçmiş ve gelecekteki tüm James Bond filminin dağıtım haklarının alınacağı söyleniyor. Son James Bond filmi ile ilgili bir haberde, Daniel Craig’in gelecekteki filmlerde karakterini oynamak için geri geleceği doğrulanmıştı.

Yeni işe alınan Apple yöneticileri Zack Van Amburg ve Jamie Erlicht’in Apple adına James Bond’un dağıtım haklarını almak için çabaladıkları söyleniyor. Anlaşmaya yakın olan kaynaklar, dağıtım hakkının 2 milyar dolarla 5 milyar dolar arasında bir değere sahip olduğunu tahmin ediyorlar.

müşteri hizmetleri