İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Kendi iPhone 5s ve iPad Air Satışını Bitirdi

Apple yeni cihazları, 9.7 inç iPad Pro ve yeni 4 inç iPhone SE’yi tanıtması ile birlikte artık eski konumuna gerileyen ve efsane olarak anılan iPhone 5s ve iPad Air’in satışını kendi adına durdurmuş durumda.

Online Apple Store’dan kaldırılan ürün çiftinin yerini yeni cihazlarla dolduran Apple’ın bu adımı ile yavaş yavaş piyasadaki iPhone 5s ve iPad Air satışlarının da durdurulacağını çünkü yeni stoklama yapmanın mümkün olmayacağını belirtelim.

Mevcut iPhone 5s ve iPad Air kullanıcıları da sakın heyecan yapmasınlar. Varsa cihazlarının garantileri yine devam edecek ve Apple desteği almaya devam edebilecekler. Bunun sadece yeni cihaz almak üzere olan kullanıcılarını etkilediğini ve iPhone 5s veya iPad Air almayı planlayan kullanıcıların bu kararlarından vazgeçmeleri gerektiğini belirtmek adına paylaşıyoruz.

Yeni 4 inç iPhone SE’nin 1.999 TL’den başlayan fiyatlara ve yeni 9.7 inç iPad Pro’nun 2.199 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını belirtelim. Yeni cihazlar hakkında daha fazla bilgin edinmek için aşağıdaki ilgili yazılarımıza gözatabilirsiniz;

Yeni 4 inç iPhone SE’nin Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Daha Fazlası

Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Daha Fazlası