İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Küresel Yenilenebilir Enerji Girişimi RE100’e Katıldı

Çevre, Politikalar ve Sosyal Girişimleri başkan yardımcısı Lisa Jackson Apple’ın, küresel anlamda dünyanın en etkili %100 yenilenebilir enerji girişimi RE100’e katıldığını duyurdu. Bu açıklama ile birlikte Jackson’ın Apple’a ait bazı çevresel ilerleme detaylarınıda paylaştı.

teknik destek

Apple’ın dünya çapındaki operasyonlarının %93’ünün yenilenebilir enerji üzerine kurulu olduğu, ABD, Çin ve diğer 21 ülkedeki faaliyetlerini %100 yenilenebilir enerji kullanarak yürüttüğü de bu açıklamada yer aldı.

Jackson Apple’ın Mesa, Arizona, gibi global veri komuta merkezlerine güç verecek güneş enerjisi istasyonlarının da %50 oranında tamamlandığını belirtiyor. Ayrıca Apple tedarikçilerinin de yenilenebilir enerji üzerinde çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

Son iPhone modellerine kullanılan anten çizgilerinin üreticisi Solvay, gelecekte iPhone’ların bu polimerlerinin üretiminin %100 yenilenebilir enerji ile yapılacağının sözünü verdi. iOS ve Mac cihazlar için alüminyum kasaların üretimini yapan Catcher Technology firması ise 2018 yılının sonuna kadar %100 yenilenebilir enerjiye geçmeyi hedefliyor.

RE100 üyesi olan diğer büyük şirketler ise; IKEA, Adobe, BMW, Coca Cola, GM, Google, HP, Microsoft, Nike, Philips, Starbucks ve Walmart. Artık bu büyük şirket arasında ise dünyanın en değerli markası Apple’da yer alıyor.

müşteri hizmetleri