İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Pencil, iPhone Modellerinde Kullanılabilir!

Apple akıllı telefonlarında önemli değişiklikler yapmaya devam ediyor. iPhone 8, iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında sunulmamış olsa da iPhone X cihazında yapılan değişiklikler oldukça fazla ve dikkat çekiciydi. Özellikle yüz tanıma sistemi konusunda gündem olan iPhone X modelinden sonraki dönemde, Apple’ın belki de büyük bir adımı olacak iPhone için Apple Pencil geliyor.  Ayrıca Apple Pencil için özel bir kızım oluşturulacağı ve Note modellerinde olduğu gibi iPhone üzerinde akıllı kalemlerin saklanabileceğide belirtilenler arasında.

teknik destek

pencil2

Apple Pencil iPhone’larda Nasıl Kullanılacak ?

Elde edilen bilgilere göre Apple, yeni iPhone modellerinde kullanıcıların bir hayli sevdiği akıllı kalem özelliğini serilerine dahil edecek. iPhone modellerine gelecek olan yeni akıllı kalem desteğiyle beraber, Apple Pencil artık iPhone içinde yayınlanacak. Tabii ki yeni seri akıllı kalemlerin, iPhone modellerine göre yeniden tasarlanıp tablet modellerinde yer alan akıllı kalemlerden farklı olacağı belirtiliyor. Elektro manyetik rezonans teknolojisini kullanan ve ekran altında ekstra bir panel gerektiren Samsung S Pen aksesuarından farklı olarak, Apple’ın süper kapasitör teknolojisini kullanacağı söyleniyor. Bu teknolojinin daha ucuz olduğu ve kaleme benzer bir his oluşturduğu belirtiliyor.

Akıllı kalemlerin önümüzdeki iPhone modellerinde değilde, geliştirme sürecinin devam edeceği ve bir sonraki iPhone modellerinde kullanımının başlayacağınıda belirtmek isteriz. Yani Apple Pencil destekli iPhone modelleri için 2019 yılını bekleyeceğiz demek doğru olur.

teknik destek

Bir yorum

  1. Emre Emre 14 Ekim 2017

    İphone X fiyatları apple sitesinde açıklanmış..

Yorumlar kapatıldı.