Apple Samsung’tan Destek Alacak

oledkapak

Apple Samsung’tan Destek Alacak

teknik destek <

Apple, yeni amiral gemileri için en kısa zamanda üretime geçmeye çalışsa da, şu sıralar işleri iyi gitmiyor diyebiliriz. Ekran konusunda geçen sene büyük sıkıntılar çeken firma, bu sene de aynı sıkıntıyı daha yoğun çekecek gibi görünüyor.

Apple Bağımsız Değil!

Apple, bildiğimiz gibi geçen sene ürettiği iPhone X modelleri için Samsung firmasından destek almıştı. Samsung firmasından alınan ekranları kullanan firma, bağımsızlığını farklı bir yöne çekmek için LG firmasından da OLED ekran talebinde bulunmuştu. OLED ekranları alan firma, Güney Koreli şirkete 3 milyar dolar yatırım yapmıştı. Bu nedenle Apple firmasının tam bağımsız olmadığı çeşitli basınlarda haber konusu olmuştu.

oled1

iPhone X2 Ekranları Hazır Değil

Apple, ilerleyen dönemlerde yeni iPhone X2 modelini üretmeyi düşünüyor. Fakat bunun için ekran tedarikçisi arayışına giren firma, kendisinden daha güçlü olan Samsung şirketinden ekran talebinde bulunmak istemiyor. Bunun için ilk olarak LG’nin kapısını çalan firma, LG’de de işlerin yolunda gitmediğini öğrenince mecburen Samsung fikrini aklına koydu.

İki Tedarikçi Olacak

LG firmasının işlerinin iyi gitmediğini öğrenen Apple, yine de firmadan birkaç prototip talebinde bulundu. Büyük oranla LG firması, yeni ürünlerin %20’si kadar ekran temin edebilecek. Geriye kalan %80’lik oran da, Samsung firmasından sağlanacak.

İlerleyen haftalarda Apple, yeniden firmalarla bir görüşmede bulunacak. Yaşanan gelişmeleri geldiği gibi sizlere aktaracağız.

müşteri hizmetleri