İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Store Soygunu 20 Bin Dolar!

FOX26 tarafından paylaşılan habere göre firmanın California Roseville’deki Galleria Alışveriş Merkezi’nde bulunan Apple Store, soyguncuların hedefi oldu. Bölgenin polis departmanı, suçluları yakalaman için mağazayı soyan iki kişinin fotoğrafını yayınladı.

Soyguncular 2 adet MacBook Pro, 20 adet iPhone ve iPad mini çaldılar. Soygunun toplam zararının 20 bin dolar olduğu söyleniyor. Soygun sırasında silah veya zarar verecek aletler kullanılmadığı için bir yaralanma vakası yaşanmadı.

Apple Store Soygunu 20 Bin Dolar!

Polisin verdiği bilgiye baktığımızda olaya karışanların dört yetişkin erkek olduğu ve ikisinin yirmili yaşlarında olduğunu görüyoruz.

Apple Store soygun haberlerini sık sık duyuyoruz. Apple’ın mağazalarında değerli ve rahatlıkla taşınabilir ürünler olduğu için soyguncuların hedefi haline geliyor. Apple Store mağazalarındaki cihazlar özel yazılımlara sahipler ve çalındıklarında kullanılamaz hal alıyorlar. Yani Apple Store’dan çalınan ürünlerin kullanılması veya doğrudan satılması mümkün olmuyor. Soyguncuların ise bundan haberleri yok veya yedek parçaları için çalıyorlar.