İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2 OGS Ekran Teknolojisi ile Geliyor

DigiTimes’ın yayınladığı yeni bir raporda yeni nesil, Apple Watch 2’nin potansiyel olarak daha ince formda ve önemli yeniliklerle geleceği görülüyor.

teknik destek

Apple tedarikçisi TPK Holding’den elde edilen bilgilere dayandırılan rapora göre, yeni nesil Apple Watch şimdiki G/G (Glass on Glass) cam üstü cam teknolojisi yerine OGS ekran teknolojisi ile gelecek. Bu şu anlama geliyor Apple Watch 2 gerçek manada ince olacak.

[irp posts=”8831″ name=”Apple Watch 2 Eylül veya Ekim Ayında Tedarik Edilmeye Başlanabilir”]

OGS adı verilen ekran teknolojisi One Glass Solution açılımına sahip ve tek panel çözümü anlamına geliyor. Cam üstü cam yani G/G ekran teknolojisi OGS’ye göre daha kalın. Doğal olarak mevcut Apple Watch’ların kalın formda olmalarının sebeplerinden birisi de ekranı. Apple Watch 2’de OGS ile bunun çözülmesi ve daha ince bir Apple Watch için adım atılması söz konusu.

Ayrıca Apple’ın bu çözümü ile yeni nesil Apple Watch’un daha ince olacağını söyleyebiliriz. Daha önce yayınlanan bir raporda da Apple Watch 2’de mevcut OLED ekran teknolojisinin yerini micro-LED ekran teknolojisinin alacağı iddia edilmişti.

[irp posts=”8074″ name=”Apple Watch 2 Micro-LED Ekran ile Geliyor”]

Apple Watch 2’nin bu Eylül-Ekim ayında tanıtılması ve satışına başlanılması bekleniyor.

müşteri hizmetleri