İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch Kullanarak Uyku Nasıl İzlenir?

Sağlığınız ve günlük aktiviteleriniz için iyi bir gece uykusu hayatınızın her yönü için eksiksiz bir gerekliliktir. Uykunuzun kalitesini belirleyen pek çok etmen mevcuttur. Sadece uyumak bir yerde beden için yetersiz olabilir. Kesintisiz uyumak, hafif-ağır uyku olarak adlandırılan süreçlerden geçişlerde durumunuz uyku sağlığınız için oldukça önemlidir.

teknik destek

Günümüzdeki uykunuzun durumunu izlemek oldukça kolaydır. Akıllı telefonlarla veya akıllı saatlerle ve sağlık kitleri ile kolaylıkla uykunuzu izleyebilirsiniz. Özellikle akıllı telefonlarla veya akıllı saatlerle uykunuzu izlemeniz için ücretli/ücretsiz yüzlerce uygulama App Store’da mevcut.

Apple’ın akıllı saati Apple Watch‘ta uykunuzu izlemeniz için size herhangi bir yerleşik herhangi bir uygulama veya yöntem sunmasa da iPhone’unuza indireceğiniz Sleep++ uygulaması ile akıllı saatinizi bu yönde kullanmanın önünü açmanız mümkün.

Sleep++ ile uyku durumunuzu Apple Watch ile profesyonele yakın bir şekilde izleyebilirsiniz. Dezavantajı Apple Watch’ın gece boyunca bileğinizde durması gerekliliği ve uygulamanın henüz Türkçe dil seçeneğine sahip olmayışı. Uygulama, uyku sırasında uykunuzun hafif uyku durumuna geçmesi durumunda hareketlenmenizden, en hareketsiz olduğunuz ağır uyku aralıklarını ve toplam uyku durumunuzu tespit edebiliyor ve size uyandığınızda detaylı bir rapor sunuyor. Uykunuzun kalitesini bu raporla rahat bir şekilde görebiliyorsunuz.

Uyku-Takibi-iPhone Uyku-izleme-apple-watch

Uygulamayı kullanmak ise oldukça kolay. Öncelikle Sleep++ uygulamasını buraya tıklayarak App Store‘dan iPhone’unuza yükleyin. Uygulamayı iPhone’unuza yükledikten sonra Apple Watch ana ekranınızı kontrole din. Eğer ki uygulama geldi ise tamamdır gelmediyse iPhone’unuz ana ekranı üzerinden Watch uygulamasını açın ve uygulamalar arasından Sleep++’ı bulun. Uygulama üzerine tıklayın ve “Apple Watch Üzerinde Göster” seçeneğini aktif hale getirin.

Artık her şey hazır. Şimdi uyumadan önce, Apple Watch’ınızı bileğinize takın ve uygulamayı açın. “Start” diyerek uyku takibini başlatın! İşte hepsi bu kadar. Şimdiye uyuyabilirsiniz 🙂

Ayrıca, Apple Watch saat kadranını özelleştirerek, uygulamayı saat kadranınıza ekleyebilirsiniz. Bu sayede uyku bilginize dair bilgileri daha hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri