Apple, Yeni Nesil 5G Kablosuz Bağlantı Teknolojisini Test Etmeye Hazırlanıyor!

iPhone 5G

Apple’ın FCC ile işbirliğine gittiği ve Business Insider tarafından ortaya çıkartılan bir belgeye göre şirket, yeni nesil 5G kablosuz teknolojilerini test etmeye hazırlanıyor.

teknik destek <

Apple, kablosuz teknolojiyi milimetre dalga frekans bantlarında sınamak için deneysel bir lisansa başvurdu. Milimetre dalga bantları 10Gb/s’ye kadar daha yüksek bant genişliği ve verim sağlıyor ancak yoğunluğun olduğu kentsel alanlarda sorunlara neden olan görüş hatları alanlarıyla sınırlanabiliyor.

Apple, Rohde ve Schwarz, A.H. Systems ve Analog Devices’dan tedarik edilen ekipmanları kullanarak teknolojiyi Milpitas ve Cupertino’daki iki ayrı yerde, 12 aydan fazla sürmesi beklenmeyen bir süre boyunca test edecek. Şirket, yeni nesil 5G geniş bant için geçen yıl FCC tarafından açılan 28 GHz ve 39 GHz bantlarını kullanacak.

Apple’ın neden milimetre dalga performansını test etmek istediği veya test ile neyi elde etmeyi planladığı tam olarak belli değil. AT&T, Verizon, Sprint ve T-Mobile gibi operatörler, şu anda gelecek nesil teknolojiyi önümüzdeki yıllarda kullanıma hazır hale getirmek için 5G ağlarını test ediyorlar.

Apple, belki de gelecekteki iPhone’larını 5G teknolojisinden yararlanmak için hazırlıyor olabilir veya şirketin aklında başka bir amaç yer alıyor olabilir. Business Insider’ın belirttiği gibi, 28GHz bandı özellikle uydu uzmanlığı ile son araştırmalara dayanarak Apple’ın araştırdığı bir alan olan yerden-alana aktarımlar için ayrılmış olduğundan ilgi çekici duruyor.

müşteri hizmetleri