İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Yeni Nesil 5G Teknolojisinin Testlerine Başladı!

FCC, Apple’a yeni nesil 5G kablosuz teknolojisini test etmesi için lisans verdi. Apple, Mayıs ayında, milimetre dalga bandında kablosuz teknolojiyi test etmek için deneysel bir lisans başvurusu yaptı. Milimetre dalga bantları 10Gb/s’ye kadar daha yüksek bant genişliği ve verim sunuyor ancak yoğun olan kentsel alanlarda sorunlara neden olabilecek kapsamalı alanı yönüyle sınırlı kalıyor.

teknik destek

Apple, FCC uygulamasına göre merkezi Cupertino, California’da ve Milpitas yakınlarındaki kontrol ettiği tesislerinde bulunan iki sabit noktadan iletim yapmak istiyor. Apple, testlerini 12 aydan fazla olmamak üzere güvenli bir şekilde yürütebileceğini öngördüğünü açıkladı.

Apple, gelecek nesil 5G için geçen yıl FCC tarafından açılan 28 ve 39 GHz bantlarını kullanacak.

Apple’ın milimetre dalga performansını test etmeyi planladığı tamamen net değil ancak Google, Facebook ve ABD’de 5G şebekelerini test eden AT & T, Verizon, Sprint ve T-Mobile gibi ABD’li cep telefonu operatörleri için hazırlık yapıyor. Çünkü bu operatörler önümüzdeki yıllarda yeni nesil teknolojiyi sunmaya başlayacaklar.

Apple belki de gelecekteki iPhone’larında 5G teknolojisinden yararlanmak için hazırlık yapıyor olabilir veya şirketin aklında başka bir plan da yer alıyor olabilir. Özellikle 28GHz bandı, Apple’ın son zamanlarda uydu uzmanlığına dayanan bir alanı keşfederek dünyadan uzaya gönderim yapmayı sağlamak için elde tutuluyor.

müşteri hizmetleri