İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Yeni Video Uygulaması Clips’i Bugün iPhone ve iPad için Yayınlıyor!

Apple bugün, yeni video uygulaması Clips’i, iPhone ve iPad için App Store’da Türkiye saati ile 20:00’da kullanıma sunacak.

Clips ile metinler efektler, grafikler ve çok daha fazlasını kullanarak videolar oluşturabilirsiniz. Clips ile video oluşturmak hem çok eğlenceli hem de oluşturduğunuz içerikleri paylaşmak oldukça kolay.

Clips ile anı yaklamak çok kolay. Uygulamaya hızlıca ve kolayca içerik ekleyebilirsiniz. İster o an kayıt yapabilir ister arşivinizden bir video klip veya fotoğrafı kullanabilirsiniz.

Uygulamanın sahip olduğu Canlı Başlıklar özelliği ile videonuz için animasyonlu alt yazılar oluşturmak çok kolay. Tek yapmanız gereken, kayıt yaparken konuşmak. Üstelik sesinize kusursuz bir şekilde senkronize olan alt yazı tarzlarından dilediğinizi de seçebilirsiniz.

Ayrıca Clips ile videolarınıza filtreler ekleyebilir, emojilerle video içeriğinizi geliştirebilir dilerseniz videonuzun uzunluğuna göre müzik ekleyerek videonuzun havasını değiştirebilirsiniz.

Klipler kare biçiminde oluşturulur ve ekranın altındaki basit zaman çizelgesine eklenir. Bu zaman çizelgesine 30 dakikaya kadar bireysel video klipleri ekleyebilirsiniz. Tamamlanmış bir videonun toplam uzunluğu 60 dakikaya kadar olabilir. Kaynak videonuz HD ise 1080p HD’de de videonuzu oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

Uygulama App Store’da yayınlandıktan sonra daha yakından inceleme yapacağız.