Apple’a Touch ID Teknolojisinde Patent İhlali Yaptığı Gerekçesiyle Dava Açıldı

applea-touch-id-teknolojisinde-patent-ihlali-yaptigi-gerekcesiyle-dava-acildi

Güney Koreli FirstFace, Apple’ın Touch ID teknolojisinin kendisine ait olduğunu ve Apple’ın Touch ID teknolojisini kullanarak patent ihlali yaptığı gerekçesiyle dava açtıklarını açıkladı. 

teknik destek <

Kısa bir süre önce VirnetX ile olan patent davasında yarım milyon dolarlık cezaya çarptırılan Apple’a yeni patent ihlali davası açıldı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan FirstFace CEO’su Jung Jae-lark açıklamasında 2011 yılından beri başta Güney Kore olmak üzere Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok ülkede patentlerini kayıt ettirdiklerini ve kullanıcıların parmak izi sensörü üzerine parmaklarını basıp telefonun direkt olarak açılmasını sağlayan bu teknolojilerinin kendilerine ait bir teknoloji olduğunu belirtti.

FirstFace’in bir diğer yetkilisi olan ve New York Üniversitesi’nin Güney Kore kampüsünde görev yapan Profesör Shim Young-tack yaptığı açıklamada Apple’ın Touch ID teknolojisinin kendi teknolojileri olduğunu ve Apple’ın bunu izinsiz olarak kullandığını açıkladı. Apple’a kendilerine ait olan bu patenti satın almaları gerektiğini belirttiklerini dile getiren Tack, Apple’ın bunu reddettiğini söyledi. 

FirstFace Trol Şirket Olabilir!

Güney Kore basınında yer alan habere göre FirstFace “patent girişimi” amacıyla kurulan bir şirket. Büyük şirketlere dava açmak için gerçek olmayan patentlerle dava açan şirket Samsung’a da dava açmış durumda. Apple’ın iPhone X modelinde kullandığı Face ID teknolojisinin de kendi teknolojileri olduğunu belirten FirstFace’in davasının nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu. 

müşteri hizmetleri