İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Hindistan’a Çıkarma! 2017 Sonuna Kadar Tam 3 Apple Store Açılıyor

Daha önceki haberlerde Apple’ın CEO’su Tim Cook’ın Hindistan Başbakan’ı Narendra Modi’yi ziyaretinin bölgedeki Apple mağazalarının geleceğine dönük bir yatırım olduğu söylenmişti.

Hindistan merkezli FactorDaily’nin yayınladığı bir raporda da tam da bu yönde bir iddia geldi. Rapora göre Bangalore, Delhi ve Mumbai’de 2017 yılı sonuna kadar üç ayrı Apple Store açmayı planlıyor. Görünüşe göre Apple yeni mağazaları için en iyi gayrimenkul yatırımını yapmaya hazırlanıyor ve 40 üst düzey Apple yöneticisi ve çalışanları bu süreçte görev alıyor.

Raporda yeni mağazalar oldukça büyük olacaklar ve Apple 3 ila 5 milyon dolar yatırım yapacak.

Apple şu anda Hindistan’da üçüncü taraf perakende ortakları aracılığıyla ürünlerini satıyor ve Cupertino merkezli şirket son zamanlarda bunu değiştirmek için çalışmalar yapıyor. Nisan ayı ortasında da yayınlanan bir raporda Apple’ın Hindistan hükümeti ile mümkün olan kurallar çerçevesinde anlaşmaya çalıştığı ve perakende mağazalarını bu kurallar dahilinde açmaya çalıştığı dillendirilmişti.

Hindistan’a Apple’ın doğrudan giriş yapması ile belirgin bir kazanç artışı yakalayacağı açık. Bakalım gelecek günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak.