Apple’dan iMessage Örneğine Dayalı Yenilenebilir Enerji Vurgulu Reklam Filmi

iMessage

Apple bugün, Dünya Günü kapsamında yeni bir reklam filmi yayınladı. Reklam filminde iMessage uygulaması üzerinde duruluyor ve iMessage ile %100 yenilenebilir enerjiye vurgu yapılıyor.

müşteri hizmetleri

Yenilenebilir enerji ve iMessage bağlantısını kuramamış olabilirsiniz ancak mantık oldukça basit aslında. Apple’ın dünya üzerinde pek çok veri merkezi mevcut. Bu veri merkezlerine iMessage datalarından iCloud yedeklemelerine kadar pek çok veri saklanıyor.

Apple’da Dünya Günü kapsamında %100 yenilenebilir enerji ile çalışan veri merkezlerini öne çıkartmak için iMessage uygulaması örneği üzerinden gidiyor. Elbetteki bu %100 yenilenebilir enerji sadece veri merkezleri için geçerli. Tüm dünyadaki diğer Apple tesislerinde ise %93 oranında yenilenebilir enerji kullanılıyor. Yani Apple’ın enerji anlamında çevreye yükü neredeyse %7 seviyelerinde.

müşteri hizmetleri

Merhaba ismim Berna. 7 yıldır internet ve dijital pazarlama konusunda çeşitli firmalarda görev yaptım. Apple'a olan ilgim oldukça yüksek. AppleFoni'ye tecbrübelerimi paylaşmak üzere katıldım.