İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Resmi Açıklama: Pil Sorununu Anlamak için Çalışma Yapıyoruz

Apple’ın en yetkili ağızlarından Phill Schiller, şirketin pil sorunlarını anlamak için Consumer Reports’la birlikte çalışıyor. Phill, Consumer Reports’un sonuçlarının Apple’ın kendi kapsamlı laboratuvar testleri ile eşleşmediğini belirtiyor

Consumer Reports’un yeni MacBook Pro hakkındaki raporunda, pil ömrünün son derece tutarsız olduğunu belirtiyor ve bu durum bir anda müşterilerin dikkatini çekmiş durumda. İlgili teste dair detaya devam ederek ulaşabilirsiniz.

Consumer Reports, testlerinde 2016 MacBook Pro’nun üç modeinin de test edildiğini ve sonuçların oldukça tutarsız olduğunu belirtmişti. Elbetteki dizüstü bilgisayarlarda kullanıma bağlı pil ömründe büyük değişiklikler olabiliyor anca Consumer Reports’un bildirdiği değişiklikler oldukça büyük. Hal böyle olunca sorunun bir yazılımsal problem olabileceği aşikar.

Consumer Reports testinin detayında şunu diyor;

“Ard arda yapılan üç testte Touch Bar’a sahip 13 inçlik model ilk denemede 16 saat, ikinci denemede 12.75 saat pil ömrü gösterirken üçüncü testte ise sadece 3.75 saat pil ömrü gösterdi. Touch Bar’ı olmayan 13 inçlik model için bir testte 19.5 saat pil ömrünü görürken diğer testte ise 4.5 saat gibi bir pil ömrü ile karşılaştık. Ve 15 inçlik dizüstü bilgisayarların pil ömrü ise 18.5 ila 8 saat arasında değişiyor.”

Apple’ın yeni MacBook Pro serisi özellikle yüksek fiyat etiketi ve pil ömrü hakkında ortaya atılan iddialara rağmen Apple için en çok satılan MacBook’lar haline gelmiş durumda.

En çok merak edilen konu ise iPhone’larda son zamanlarda gündeme gelen pil sorunları. Şirketin zaten iOS 10.2 güncellemesi ile bir takip aracını arkaplanda cihazlara verdiğini duyurmuştu. Önümüzdeki günlerde iPhone’lar için de bu sorunların çözülmesinin söz konusu olacağından eminiz.

3 Yorum

  1. Tuğrul Tuğrul 25 Aralık 2016

    İphone 7 kullanıyorum sabah sarjdan çektim saat 11:10 da şuan saat 19:59 sarjım %8 cidden çabuk bitiyor . 🙁

    • Ali Tunahan Ali Tunahan 26 Aralık 2016

      İtunes’tan yedeklemeni alıp telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsen çok yüksek bir ihtimalle normale döner

Yorumlar kapatıldı.