Apple’ın Ekrana Yerleşik Parmak Okuyucu Sensörü için Patent Aldığı Ortaya Çıktı

apple-touch-id

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nde Apple ait yeni parmak izi okuyucu patenti keşfedildi. Apple’ın aldığı yeni patent ile parmak izi okuyucu (Touch ID) ekrana yerleşik olarak gösteriliyor.

teknik destek

Şirketin iPhone 8 ile parmak izi okuyucusunu sanallaştırması ve ön taraftan kaldırması bekleniyordu. Bu patentle de şirketin bu konuda oldukça ciddi olduğu anlaşılıyor diyebiliriz. Muhtemelen iPhone 8’de parmak izi okuyucusu ana ekran düğmesinden kaldırılacak bununla da kalmayıp ana ekran düğmesini de kaldıracak gibi duruyor.

apple-touch-id-patent

iPhone ve iPad’lerin en büyük sorunu ana ekran düğmesinin ve bu düğmeye yerleşik parmak izi okuyucusunun ön tarafta hatrı sayılır bir yer kapladığı gerçeği söz konusu. Apple’ın bu patent ile bu sorundan kurtulmayı ve ekranı daha da büyütmeyi hedeflediğini söyleyebilirizi.

Patentte fazla detay verilmiyor ama 2014 yılında alındığı görülen patentin şimdiye dek olgunlaştırılmış olması düşünülüyor. Bu noktada unutmayınız ki Apple’ın her gün onlarca patenti ortaya çıkabiliyor. Çoğu zaman bu patentleri sadece görmekle yetiniyoruz.

müşteri hizmetleri