Apple’ın iOS ve macOS’i Birleştirme Planıyla İlgili Yeni Bilgiler

applein-ios-ve-macosi-birlestirme-planiyla-ilgili-yeni-bilgiler

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı iddia edilen iOS ile macOS platformunu birleştirmesiyle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. İşte Apple’ın iOS ile macOS platformlarını birleştirmesiyle alakalı yeni haberler. 

teknik destek <

applein-ios-ve-macosi-birlestirme-planiyla-ilgili-yeni-bilgiler-2

Geçtiğimiz aylarda Apple’a yakınlığıyla bilinen haber siteleri Apple’ın geliştiricilerin hem iOS hem de macOS’da çalışabilecek evrensel uygulamalar yapabilmesine imkan tanıyacak yeni bir sistem üzerinde çalıştığını belirtmişti. Apple’ın bu hamlesiyle birlikte uygulama geliştirme sürecinde ciddi bir kolaylık yaşanacaktı ve geliştiriciler kolaylıkla uygulamalarını hem iOS’e hem de macOS’e uyarlayabilecekti. 

Apple’ın iOS Uygulamalarının macOS’te Kullanılması Projesinde Önemli Gelişme

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Tim Cook, Apple’ın iki platformu birleştirme gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirterek sürecin iptal edildiğini dile getirmişti. Böyle bir durumda her iki taraftan da çeşitli tavizler verilmesi gerektiğini belirten Tim Cook böyle bir riske girmeyeceklerini belirtmişti. Apple’ın Mac ve iPad ürünlerinin inanılmaz olduğunu belirten Tim Cook, her iki ürünün de muhteşem olduğunu ve bunun arkasında özelleştirilmiş bir yapının olduğunu belirtiyor. Tim Cook açıklamasının devamında “Başta iPhone olmak üzere iPad ve iOS işletim sistemiyle çalışan ürünlerimiz ve macOS işletim sistemiyle çalışan Mac bilgisayarlarımızın mükemmel olmasının nedenlerinden birisi onları iyi yaptıklarını yapmaya ittiğimizdir” açıklamasında bulundu. Üstü kapalı da olsa her iki sisteminin birleşme ihtimalinin önünü kesen Tim Cook’un bu açıklamasının ardından çeşitli yeni haberler gelmeye devam etti. Apple’a yakınlığıyla bilinen John Gruber Apple’ın devrimsel projesinin halen daha masada olduğunu dile getirdi.

Apple’ın Devrimsel Projesi Gelecek Yıl Hayata Geçecek!

Apple’ın kendi içinde “Mazipan” kod adıyla dillendirdiği bu proje John Gruber’e göre iptal edilmedi ancak 2019 yılına kaldı. Önümüzdeki ay düzenlenecek olan WWDC 2018’de Apple’ın macOS 10.14 ve iOS 12 işletim sistemlerini tanıtacağını ve merakla beklenen özelliğin macOS 10.15 ve iOS 13 işletim sistemi ile birlikte tanıtacağını belirten John Gruber bu özellik için altyapının son hızla geliştirilmeye devam ettiğini ve testlerin devam edildiğini belirtti. Gruber açıklamasında ayrıca ortak arayüz konusunda ciddi çalışmaların yürütüldüğünü ve köklü değişikliklerin önümüzdeki yıl tanıtılacak olan yeni işletim sistemleriyle birlikte kullanıma sunulacağını belirtti. 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.