İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın iPhone 7’de Kullanmayı Planladığı Çift Arka Kamera Uygulama Demosu

iPhone 7 için Apple’ın çift arka kamera çalışmaları yaptığı uzun zamandır konuşuluyor. Apple’ın yakın zamanda ortaya çıkan çift arka kamera arayüz patent başvurusu da söylentileri arttırmış durumda.

teknik destek

Gelecek nesil iPhone‘larda, muhtemelen iPhone 7’de kullanılması beklenen çift arka kamera uygulaması için Apple’ın patenti analistlere de fikir vermiş durumda. Patente yakın hatlardan bakıldığı zaman, iPhone’un yakın çekim yapan ve standart çekim yapan iki arka kameranın kullanıldığı görülüyor. Bu şekilde, benzersiz şekilde hem video kaydedebilecek hem de fotoğraf çekebileceksiniz diyebiliriz.

Bölünmüş ekran görünümü ile, kamera arayüzünün daha kullanılabilir hale geleceği açık. Örneğin fotoğraf çekerken zoom yapmak yerine, yakın çekim kamerasına doğrudan geçiş yapabilirsiniz. Bu hem zoom esnasında oluşan görüntü aksaklıklarını önlemiş hem de daha kaliteli görüntü çekmenin önünü açmış olacak. Aynı şey video kaydı için de geçerli olacak.

Apple’ın patentinden ve analistlerin söylentilerinden elde edilen bilgileri bir araya getiren Matt Gonzalez, iPhone 7 ile muhtemelen gelecek olan çift arka kamera uygulamasını tasvir eden bir video hazırladı. Videoda iPhone’un kamera arayüzünde ve kullanımında çift arka kameranın gelmesi ile neler değişeceği açık bir şekilde gösteriliyor.

İşte o video;

Apple aldığı patentte, bir çocuğun doğum günü partisinde fotoğraf çekme yeteneğini özetliyor. Bir kamera pasta üzerinde yer alan mumlara odaklı halde video kaydı yaparken diğer kamera ise bölünmüş ekran görünümü ile fotoğraf çekimini gösteriyor.

Patente göre, iki kameranın birisi ile fotoğraf çekerken video kaydı yapmak hatta ağır çekimde video kaydı yapabilmek mümkün olacak. Çift arka kamera ile Apple’ın yazılımı bir araya geldiğinde ise ortaya şaheser çıkıyor diyebiliriz.

4.7 ve 5.5 inç geniş ekranlı iPhone’lar için böyle bir yeteneğin kullanılabilir olması gerçek anlamda işlevsellik adına tadımsız olacaktır.

müşteri hizmetleri