Apple’ın Siri Tabanlı Ses Bombası: HomePod

Apple HomePod

Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda HomePod olarak adlandırdığı yüksek sesli akıllı hoparlörünü duyurdu.

teknik destek

HomePod ile Apple, Amazon Echo ve Google Home gibi rakip cihazlardan cihazının ayırt edilebilmesi için üstün ses ve üstün teknolojiler kullanmaya odaklanmaktadır.

Yön kontrolü ile saf, bozulma olmadan yüksek frekanslı ses akustiği sunan yedi adet beam-forming tweeter (herbiri amplifikatörlü) donanımlar HomePod’a dahildir. Derin, temiz bas için hoparlör Apple tarafından tasarlandı ve yukarıya bakan bir woofer içeriyor. Siri ile birlikte, yeni otomatik oda algılama teknolojisine kadar her şeyi güçlendiren bir A8 çip ile donatılan hoparlör oldukça üstün özelliklere sahip diyebiliriz. Oda algılama özelliği ile HomePod odadaki konumunu tespit edebiliyor ve sesini buna göre ayarlıyor.

HomeoPod, 7 inç boyutlarında yani küçük bir Mac Pro boyutunda. Siyah veya beyaz renklerde sunulacak ve bir ağ örgüsü ile kaplanmış. İki adet HomePod hoparlörü daha fazla ses deneyimi için eşleştirilebiliyor ve kurulumu AirPods’un kurulumu kadar basit.

HomePod doğrudan Apple Music ile entegre çalışıyor ve Siri güncellemeleri ile yeni müziğin keşfedilmesine ve çalma listelerinin oluşturulmasına yardımcı olmak için kişinin müzik tercihlerini öğrenebiliyor. HomePod için Siri, kişisel asistanınızın neyi sevdiğinizi öğrenmesine ve müzikle ilgili soruları cevaplamasına olanak tanıyan geniş yeni müzik özellikleri ile güncelleniyor. Siri’nin komutlarının arasına “Hey Siri, bu şarkıyı beğendim” ve “Hey Siri, kim bu şarkının bateristi?” gibi eklemeler yapıldı.

Hoparlör, bir odadaki herhangi bir yerden yüksek sesli müzik çalarken bile Siri komutlarını algılayan bir dizi altı mikrofona sahip ve ayrıca müzikle ilgili soruları yanıtlamakla birlikte Siri ile daha fazlasını yapabiliyor. Siri ile mesaj gönderebilir, haberler, spor ve hava durumu hakkında güncellemeler alabilir ve HomeKit özellikli cihazları kontrol edebilirsiniz. Apple TV ve iPad gibi, HomePod bir HomeKit merkezi olarak hizmet verebiliyor.

Siri etkinleştirildiğinde, aygıtın üst kısmında bir Siri dalga formu gösteriliyor ve Apple, kullanıcıların, “Hey Siri” sözcükleri konuşuluncaya dek HomePod’un herhangi bir konuşmayı dinlemediğini bilmelerini istiyor. Siri komutlarınız şifreleniyor ve yüksek seviyede gizlilik için anonim bir Siri tanımlayıcısı kullanılarak komutlarınız Apple’ın sunucularına gönderiliyor

Apple, Aralık ayında 349 dolara satışa sunacağı HomePod’u Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avustralya’da piyasaya sürmeyi planlıyor. 2018 yılında HomePod’un satışının yapıldığı ülkeler ve bölgeler artırılacak.

müşteri hizmetleri