Apple’ın Sürücüsüz Otomobili Göründü

araba

Apple’ın Sürücüsüz Otomobili Göründü

teknik destek <

Teknoloji devi Apple, her gün biraz daha fazla proje çıkarmayı başarıyor. Uzun zamandır teknoloji devinin sürücüsüz otomobiller üzerinde çalıştığını bilsek de, bu çalışmaların hangi aşamalarını ulaştığını takip edemiyorduk. Ayrıca Ocak 2019 tarihine kadar açıklama yapma zorunluluğu bulunmayan Apple, hiçbir bilgi paylaşmasa da, araçların hangi seviyede olduğu gün yüzüne çıktı.

California Motorlu Taşıtlar İdaresi Açıkladı

Apple tarafından oldukça gizli olarak yürütülen bu projenin ilk gün yüzü haberi California Motorlu Taşıtlar İdaresi tarafından gönderildi. İdarenin iddialarına göre California sokaklarında, uzun zamandır beklenen Apple arabaları dolaşıyor. 55 otonom otomobil modeli, California sokaklarında konvoy olarak gezerken, firmanın altyapısında 83 adet sertifikalı acil durum sürücüsünün olduğu belirtiliyor.

araba2

Gerekli İzinler Alınmıştı

Apple, prototipler hakkındaki çalışmalarına hız kazandırdıktan sonra birtakım izinleri almayı da başarmıştı. Gerek araç parçaları, gerekse diğer prosedürler hakkında izinleri alan firma, Nisan 2017 yılı için de otonom sürüş izinleri almıştı. Bu nedenle California sokaklarında bu araçların dolaşması, gayet normal diyebiliriz.

Aşama Derecesi Bilinmiyor

California Motorlu Taşıtlar İdaresi’nin bilgilerine göre, California sokaklarında Apple arabaları ve sürücüleri bulunuyor. Proje hala gizli yürütülmesine rağmen, açıklanan bu bilgiler karşısında rahat davranan teknoloji devinin, şuan arabalar hakkında hangi aşamada bulunduğunu bilmiyoruz. İlerleyen aylarda mutlaka yeni araçlar hakkında bilgi verilecek, aşamaların hangi boyutları kazandığını açıklayacaklardır.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.