İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Yeni Nesil Smart Cover için Aldığı Bir Patent Ortaya Çıktı

ABD Patent ve Marka Ofisi verilerinde bugün Apple’ın önemli ölçüde değişiklikler yaparak güncellemeyi planladığı Smart Cover’a ait bir patenti ortaya çıktı. Mevcut iPad koruyucu kılıfı olan Smart Cover üzerinden büyük değişiklikler yaptığı görülen şirketin geleceğe dair planlarına da dair detaylar ortaya çıkmış oluyor.

Buna göre iPad Pro ile gelen Smart Connector’un artık Smart Cover ile kullanılabileceği patentte açık bir şekilde görülüyor. Patentte ayrıca yeni nesil Smart Cover’a yerleşik bir dahili ekranın yer aldığıda görülüyor. Apple’ın bununla çoğu bildirimi ve diğer pek çok detayı iPad’in kılıfını dahi açmadan kullanıcının erişebilmesini sağlamayı planladığı açık. Elbetteki yeni nesil Smart Cover verileri iPad’den Smart Connector ile alacak.

Smart-Cover-Smart-Connector

Ek olarak dahili ekranın yanında bir de trackpad görülüyor. Yani kılıfın açılması ile iPad’inize sanki bir fare bağlıymış gibi Smart Cover’a bağlı olan trackpad ile Apple’ın kullanım deneyiminizi yükseltebilecek bir plana sahip olduğu görülüyor.

Patentte bir de illüstrasyon kalem gibi bir Apple Pencil detayı mevcut. Bu da Smart Cover üzerinde yer alan ekrana dilenilen çizimin yapılabileceğinin anlamının ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Patentin 2011 tarihine sahip olduğunu ve Apple’ın aradan geçen 5 yılda yeni nesil Smart Cover’ı kullanıp kullanmayı planlayıp planlamadığı bilinmiyor. Yine de yeni nesil Smart Cover’ın gelecekte hayatımıza kazandırılacağı düşünülüyor.