İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilinmeyen Kişilerden Gelen Mesajlar için iMessage Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Telefonunuz bir iletişim aracıdır ve bazen numaralarınızı kişilerinize asla eklemeyeceğiniz kişilere vermeniz gerekir.

teknik destek

Gün boyunca, tanımadığınız veya alışkın olmadığınız insanlardan sürekli bildirim almak istemiyorsanız, iPhone’unuza ekli olmayan kişilerin iMessage bildirimlerini engelleyebilirsiniz. Bu yazımızda bilinmeyen kişilerden gelen mesajlar için iMessage bildirimlerini nasıl kapatırsınız bunu göstereceğiz.

Yöntemin işleyiş biçimi basittir: iOS, Kişiler’iniz dışındaki kişilerden gelen mesajları otomatik olarak belirleyecek, onları ayrı bir listede sınıflandıracak ve bilinmeyenler kategorisine giren herkesten gelecek olan mesajlar için bildirim sesi duymayacak, herhangi bir titreşim hissetmeyecek veya ekranınıza uyarı düşmeyecektir.

Bu özellik, SMS tabanlı mesajlar için bildirimleri kapatmamaktadır. Bu maalesef yalnızca bir iMessage özelliğidir ve bu sizinle iletişime geçmek için iMessage kullanmayan herkesin mesajlarının bildirimlerini almaya devam edeceğiniz anlamına gelmektedir.

Bununla birlikte, bu ayar, sadece birkaç örnek vermek için, işle veya okulla ilgili herhangi bir sebepten dolayı yabancılara telefon numarasını veren insanlar için bir yerde faydalı olabilir.

Kişiler Listenizde Olmayan Kişiler için iMessage Bildirimlerini Kapatma

1) Ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasına dokunun.

2) Mesajlar menüsüne gidin.

3) Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğini etkinleştirin.

Özelliği etkinleştirdiğinizde, mesaj gönderen kişi Kişiler listenizde yer almıyorsa onun mesajı için herhangi bir bildirim almazsınız ve mesajı ayrı bir listede sınıflandırılır.

Özelliği etkinleştirdikten sonra Mesajlar uygulamasını açarsanız, ekranın üst kısmında iki sekmenin olduğunu görürsünüz. İlk sekmeden Kişiler listenizde olanlardan gelen iMessage gönderilerini veya SMS gönderilerini görebilirsiniz. İkinci sekmede ise filtreye takılan iMessage gönderilerini görebilirsiniz.

teknik destek