BİM Sahte Apple Aksesuarları İddiasına Yanıt Geldi!

BİM Sahte Apple Aksesuarları İddiasına Yanıt Geldi!

BİM Sahte Apple Aksesuarları sattığı ile ilgili haberi sizlerle paylaşmıştık. Bim tarafından sahte Apple aksesuarları satıldığı iddia edilmişti.

teknik destek <

Bu iddiaların kaynağında Apple’ın BİM’e gönderdiği noter onaylı ihtarname bulunuyordu. BİM, konu ile ilgili açıklamasını yaptı.

BİM tarafından paylaşılan basın açıklamasını aşağıda görebilirsiniz;

“Bazı yayın kuruluşlarında BİM’de satılan Apple aksesuarlarının sahte olduğuna ilişkin yer alan haberlerin ardından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Daha sonra Apple tarafından ithalatçı firma aleyhine suç duyurusunda bulunulması üzerine, Savcılık tarafından atanan bilirkişi ürünleri incelemiş ve 10.05.2018 tarihli rapor ile söz konusu ürünlerin marka ve ürün kullanımı kapsamında birebir aynı ve orijinal oldukları sonucuna varılmıştır. 29.05.2018 tarihinde ithalatçı firma yetkilisi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş, Apple tarafından savcılık kararına yapılan itiraz işleminin de reddi üzerine, söz konusu takipsizlik kararı kesinleşmiştir.

Yukarıda aktardığımız süreçten de görüldüğü gibi BİM Mağazaları’nda satışa sunulan ve tamamen iyi niyetli bir yaklaşım çerçevesinde satıştan kaldırılan ürünlerin orijinal olduğu savcılık kararı ile sabittir. Bu hukuksal ve etik duruma rağmen basına servis edilen ihtarname ile tek taraflı bir iddiaya dayanarak, ürünlerin taklit olduğu konusunda kesin hüküm varmış gibi gerçeğe aykırı haber yapılmıştır. Bu yaklaşım hukuk ve etik ilkeler ile bağdaşmamaktadır.

Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. “

Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri