İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birinci Nesil iPad’in Prototipinin Görüntüleri Paylaşıldı

Yepyeni tasarımı ile 10.5 inç iPad Pro’yu bekliyor olabiliriz ve bu yeni iPad modelinin WWDC 2017’de tanıtılma ihtimali var ancak bu yazımızla her şeyin başladığı yere geri dönüyoruz. Büyük sızıntıları ile yakinen tanıdığımız Sonny Dickson, bugün, ilk iPad’in, birinci nesil iPad’in tam işlevsel olarak çalışan prototipinin fotoğraflarını paylaştı.

teknik destek

2010 yılının başlarında, iPad 1’in testlerinin yapıldığı prototipini aşağıdaki görsellerden görebilirsiniz. iPad 1, 2010 sonbaharında piyasaya çıktı ve o zamandan beri Apple’ın yıllık ürün döngüsünün temel unsurlarından birisi oldu.

Prototipin fotoğraflarına bakıldığı zaman, cihazın arka kabuğunda Apple logosunun etrafında tuhaf bir kara benzeri kesikler mevcut. Cihazın arka kabuğunun dört köşesinde ise yine tuhaf kesikler mevcut ve muhtemelen bu kesikler Wi-Fi antenlerine ait. Ayrıca cihazın arka tarafına yapıştırılan birden fazla fabrika etiketleri de dikkat çekiyor. Bu etiketlerde her parçanın üreticisi tanımlanıyor.

iPad Prototipi

Prototipte, Apple’ın fabrika yazılımı olan ve SwitchBoard olarak bilinen, tamamen işlevsel bir yazılım çalıştırılıyor. Her ne kadar eski de olsa, bir iPad’in test sürecindeki halini görmek oldukça ilginç duruyor.

İşte ilk iPad’in prototipinin fotoğrafları;

müşteri hizmetleri